Valmierā pāris stundās – pieci protokoli

Nederīgi dokumenti, bērna pārvadāšana uz elektroskrejriteņa, nepiesprādzētas drošības jostas un pārsniegts atļautais braukšanas ātrums – tāda ir bilance pāris stundas garam policijas reidam Valmierā un tās apkārtnē. No pagājušās nedēļas rit Eiropas ceļu policijas akcija, kuras mērķis mazināt negadījumus satiksmē. 

No rīta garākas automašīnu rindas veidojas pilsētas centrā un skolu tuvumā, jo ļaudis dodas uz darbu un pa ceļam ieved bērnus mācību iestādēs. Citur satiksme nav intensīva, tomēr Satiksmes uzraudzības rotas policisti Gatis Liepiņš un Ilvars Jackēvičs jau drīz pamana kādu braucēju, kura stūrējot runā pa tālruni. Pārbaudot datubāzē, atklājas vēl viens pārkāpums. 

Par telefona izmantošanu – brīdinājums, bet par braukšanu ar nederīgu dokumentu – 40 eiro sods un liegums turpināt ceļu. Braucēja ir ļoti uztraukusies un nevēlas ReTV stāstīt, kāpēc nav pamanījusi, ka braukšanas apliecības derīguma termiņš beidzies jau pērn. Par runāšanu pa tālruni pie stūres policists saka – to darot vai katrs trešais. 

Dodamies tālāk, un jau drīz – vēl viens pārkāpums. Vīrietis kategoriski iebilst pret filmēšanu. Taisnojas policistam, ka ar elektroskrejriteni vedis puiku uz dārziņu, jo mašīna saplīsusi. Viņš tiek cauri ar brīdinājumu, jo iepriekš satiksmes noteikumus nav pārkāpis, taču citos gadījumos par šādu vizināšanos draud 30 eiro sods. 

Reida turpinājumā policistu redzeslokā viens pēc otra nonāk divi braucēji, kuri nav piesprādzējušies. Katram tiek pa brīdinājumam. Pēc tam izbraucam ārpus pilsētas, kur kādam šoferītim brīdinājums, jo apdzenot kāja smagāk uzminusi gāzes pedālim. 

Pēc brīža uz šosejas vairs nemana nevienu ātrumpārkāpēju, tāpēc policisti secina - brīdinot citus braucējusi, netrafarētais policijas auto, visticamāk, atzīmēts lietotnē “Waze”. 

Ražīgs rīts – tā ekipāža vērtē piecus protokolus nepilnās pāris stundās. Par laimi, neviena smaga pārkāpuma, bet darbdiena ar to vēl nav galā, un vēl līdz 22. septembrim turpināsies arī akcija “ROADPOL drošības dienas”. 


#SIF_NVZ2022