Valmierā sāk veidot dabisko pļavu

Par dabiskās pļavas izveides vietu Valmierā izvēlēta teritorija Dīvaliņa pļavās, kas ir ar plašiem, katru gadu pļautiem, bet ne mērķtiecīgi veidotiem zālājiem. Tagad, izpļaujot noteiktas kontūras un iesējot pļavu puķes, vēlāk būs iespējams vērot dabiskās un mākslīgi veidotās vides atšķirības.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa saka: “Šajā visā “landart” projekta laikā, zaļajā laikā vasarā, šeit noteikti mēs varēsim vērot arī brīnumainas pārvērtības, jo būs šis zaļais zāliens pret šo dabisko pļavu. Lai veicinātu dabiskās pļavas ieaugšanu, piemēram, nākamajā gadā, vai ziedēšanu, tad mēs šodien iesējām šīs dabiskās pļavu puķes. 33 augu sēklu maisījumu. Tad nākošajā gadā vajadzētu būt rezultātam.

Mākslas festivāla laikā “GreenFest” pakāpeniski šajā vietā tiks īstenotas arī citas aktivitātes. Vides mākslas darbu, kam dots nosaukums - “Maģistrāle PĻAVA” ir plānots papildināt ar vizuālā herbārija attēliem un aprakstiem, uzstādīt bišu un kukaiņu mājiņas. Piesaistot nozaru speciālistus, pļavā plānoti arī izglītojoši pasākumi. 

Inese Mētriņa: “Dabiskā pļava pilsētvidē - tas ir diezgan liels izaicinājums, kurā ir ielikts zīmējums, liels zīmējums, ko mēs dažkārt redzam tikai no augšas, no putna lidojuma. Šīs joslas ir kā maģistrāles, mēs simboliski gribam parādīt sabiedrības vai, pareizāk sakot, urbānās vides un dabiskās vides sinerģiju, kaut kur nopļaujot, kaut kur atstājot dabisku.”

Festivālu organizē biedrība “GreenFest”, kas, kā stāsta idejas autors, Siguldas Zaļās villas kvartāla saimnieks Andris Strapcāns, ir ar mērķi pievērst uzmanību tam, cik draudzīgi pret vidi ikdienā esam savās izvēlēs. Šis ir pirmais gads, kad “GreenFest” notiek ārpus tā idejas dzimšanas vietas Siguldas. 

“Lielais mērķis ir rosināt procesu, kad Gaujas Nacionālais parks tuvā nākotnē kļūst par pilnībā bioloģisku teritoriju. Teritoriju unikālu varbūt Eiropas un pasaules kontekstā skatoties, ka saimnieko videi draudzīgi pilnībā,” saka Andris Strapcāns.

Andris Strapcāns piebilst, ka idejas pamatā gan būtu jārunā ne tikai par Gaujas Nacionālo parku, bet par visu Latviju un vien pati sabiedrība ir tā, kas šo ideju var paplašināt tālāk.


Foto: unsplash.com