Valmierā uzstādītas dzejas teltis

Dzeja nav tikai grāmatās - tā var atdzīvoties teltīs, tā var iedzīvoties telefonos, tā var skanēt kā mūzika.

Par godu dzejas dienām Valmierā tapušas dzejas teltis. Šeit interaktīvā veidā, izmatojot viedierīces, atdzīvojas dzeja kopā ar mākslas darbiem. Šeit izvietoti pieci teltīm līdzīgi objekti un katrs no tiem ir kāda dzejoļa interpretācija. “Dzejas teltis” ir vieta, kur mijiedarbojas dzeja, tehnoloģijas, vizuālā māksla un mūzika, tāpēc tās īpaši aicinātas apmeklēt ģimenes ar bērniem.

Šeit ir dzejoļi no dažādiem autoriem, Ziedonis, Zandere, Vērdiņa, Brūvera un no kāda anonīma autora. Bet ideja paņemt dažādus autorus, kuri runā bērniem saprotami. Izmantojot savu telefonu, kurā lejupielādēta speciāla aplikācija vai šeit izsniegto viedierīci, tā jāvirza pretim mākslas darbam. Tad arī tas atdzīvojas un var klausīties dzeju. Katrā objektā var ielīst iekšā un tur var klausīties intervijas ar dzejniekiem.

Dzejas telšu veidotāji cer, ka apmeklētājiem šis būs aizraujošs notikums, kura laikā bērni pieaugušajiem atklās ko jaunu par mūsdienu tehnoloģiju iespējām, savukārt vecāki saviem bērniem mudinās aizdomāties par dzejas iedvesmojošo pasauli.

Dzejas teltis Valmierā būs atvērtas līdz pat septembra beigām. Tie, kuri šeit ieradīsies bez savas viedierīces dzejas un mākslas mijiedarbību varēs izbaudīt izmantojot uz vietas esošās planšetes.