Valmierai uztic Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā rīkošanu

2025. gadā Valmiera atkārtoti kļūs par mājvietu Eiropas čempionātam BMX riteņbraukšanā, vienuviet pulcējot gan atbalstītājus, gan vairāk kā 1500 atlētus. “Esam tikuši pie vēl viena ļoti liela nozīmīga sporta pasākuma. Tas nozīmē, ka ar Valmieru un Valmieras novadu rēķinās kā ar Ziemeļeiropas centru. Mums simboliski ir uzlikta latiņa, kura ir jānotur. 2025. gadā ir uzticēta čempionāta rīkošana. Tas nozīmē arī to, ka mums visiem  būs ļoti, ļoti jāsaņemas,” saka Ričards Gailums, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks.

Eiropas čempionāta organizēšanas pieredzi Valmiera ieguva jau 2019. gadā. Kā stāsta Ričards Gailums, tā parādīja arī to, ka 50 kilometru rādiusā ap pilsētu nebija nevienas brīvas vietas, kur interesentiem apmesties, tāpēc viņš cer, ka uz nākamajām sacensībām šī uzņēmējdarbības niša attīstīsies. Vēl viens iemesls tam varētu būt arī tas, ka nu Māra Štromberga BMX trase kļuvusi par Ziemeļeiropas BMX centru.  Ričards Gailums: “Trase bija pelnījusi Māra Štromberga vārdu, jo būt divkārtējam olimpiskam čempionam ir citam varbūt nesasniedzams sapnis. Es domāju, ka mums ir visi priekšnoteikumi ar šo trasi, lai būtu vēl kādi izcilnieki šajā sporta veidā. Mēs uz to arī ļoti ceram.”

Gailums piebilst - ambīcijas ir, Eiropas čempionāts nav galējais sasniegums šai trasei. Kamēr to gaidām, gan nākamgad, gan 2024. gadā Valmierā notiks Eiropas kausa BMX posmu sacensības.  “Braucēji visa, visa Eiropa. Visvairāk no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas. Ceram, ka uzstādīsim rekordus skaita ziņā, ar iepriekšējiem gadiem salīdzinot, jo mazliet patraucēja iepriekšējos gados kovida problēmiņas. Tagad es ceru, ka tas sportistu daudzums būs vismaz reiz divi. Tad jau līdz Eiropas čempionātam ceru, ka būs vēl vairāk,” saka Sandis Kārkliņš, Māra Štromberga BMX trases pārzinis.

“Latvieši ir vieni no labākajiem Eiropā. Tik daudzi bērni katru gadu piedalās čempionātos. Šeit ir labi treneri, šeit ir labi apstākļi un laba federācija, kas popularizē BMX. Mēs esam patiesi lepni, ka varam sadarboties ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Un es varu galvot – nākotnē jums būs jauni čempioni,” uzsver Enriko Della Kasa, Eiropas riteņbraukšanas savienības (UEC) prezidents.

2025. gadā Valmierā varēs redzēt vadošos sportistus elites, U23, junioru, jaunatnes, amatieru un bērnu grupās.