Valmieras 5. vidusskolas bērniem pasniedz taekvondo nodarbības

Valmieras 5. vidusskolas 2. un 3. klašu skolēniem šajā mācību gadā reizi nedēļā notiks taekvondo nodarbība. Šādu iniciatīvu skola jau otro gadu īsteno sadarbībā ar Korejas vēstniecību, un bērni par šādu iespēju ir ļoti priecīgi.

Ģērbušies baltos sporta kimono, bērni ierodas uz taekvondo nodarbību. Katram savu tērpu sarūpēt palīdzējusi Korejas vēstniecība un šoreiz austrumu cīņas mākslas nodarbībai rūpīgi seko līdzi arī Korejas vēstnieks Latvijā. Tieši viņa iniciatīva sākotnēji bija kādā no Latvijas reģionu skolām sākt taekvondo apmācību.

Nodarbības bērniem Valmieras 5. vidusskolā notiek katru piektdienu, tās vada sertificēts treneris. Apmācību laikā zālē valda stingra kārtība, dzirdamas vien trenera komandas. Taekvondo apmācība no sporta nodarbības atšķiras ar to, ka šeit katrs bērns darbojas individuāli, atklājot savas spējas, kārtīgi izkustoties un apgūstot pirmās cīņas prasmes. Bērni šajā apmācībā piedalās ar lielu aizrautību.

Pēc nodarbības, Korejas vēstnieks un Valmieras 5. vidusskolas direktore parakstīja sadarbības memorantu, paredzot taekvondo apmācības skolā nodrošināt visu šo mācību gadu. Korejas vestnieks atklāja, ka jau tuvākajā laikā taekvondo apmācība aizsāksies arī Liepājas 3. pamatskolā, kā arī vēstniecība meklē iespējas sadarbībai Daugavpilī.