Valmieras drāmas teātrī iestudēta drāma bez drāmas - “Amerikāņu bizons”

7. maijā Valmieras drāmas teātrī skatītājiem nodota šīs sezonas pēdējā pirmizrāde. Režisore Inese Mičule iestudējusi drāmu bez drāmas jeb Deivida Mameta lugu “Amerikāņu bizons”, kas atgādina cilvēkiem, ko nozīmē īsta draudzība, un to, cik dzīve patiesībā ir liels paradokss.

Ineses Mičules režijā Valmieras drāmas teātrī tapusi amerikāņu dramaturga Deivida Mameta izslavētā, taču līdz šim Latvijā vēl neiestudētā luga “Amerikāņu bizons”. Tā stāsta par trim blēžiem, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, taču nerēķinās, ka tas būs liels pārbaudījums viņu draudzībai. “Kādam tas būs stāsts par trim blēžiem, kādam tas būs par iespēju dzīvē tikt tālāk un uz priekšu, kādam - vēl izklaide ar daudz, daudz necenzētu leksiku. Katram būs savs. Man tas ir par to, ka katrs cilvēks ir vērtība. Tie pārbaudījumi, mazāki vai lielāki, kas mums ir, arī pārbauda mūsu domāšanu,” saka Inese Mičule, režisore.

Kā stāsta režisore - tā ir drāma bez drāmas jeb izrāde, kas piepildīta ar paradoksāliem atgadījumiem, liekot no skatītāju rindām ne vienu vien reizi atskanēt smiekliem. “Mani uzrunāja tas, ka ir tikai vīriešu lomas. Beidzot es varu tikai iestudēt darbu ar aktieriem, ar puišiem. Man šķita, ka labs darbs šobrīd par tādu tēmu - par cilvēka vērtību. Katram ir vērtība. Tas nav apspriežams.”

Blēžu lomās iejūtas aktieri Kārlis Freimanis, Aksels Aizkalns un Artis Jančevskis vai Rūdis Bīviņš. Kā izrādē saka viens no varoņiem - ir bizness, ir draudzība. Divas pasaules, kas ne vienmēr var pastāvēt līdzās. Spriedzīte, skatoties lugu, pavisam noteikti būšot!