Valmieras drāmas teātris sezonas noslēgumu svin bijušajā katlu mājā

Valmieras drāmas teātrim aizvadītā sezona bijusi viena no piepildītākajām pēdējo gadu laikā – vispirms izaicinājumi saistībā ar kovida ierobežojumiem, pēc tam neskaidrības saistībā ar teātra ēkas pārbūvi. Iekavēto remontdarbu dēļ rudenī aktieri mēģināja izrādes pat uz ielas. Tagad teātrim rasta pagaidu vieta. 

Kamēr Valmieras drāmas teātra ēka piedzīvo vērienīgo rekonstrukciju, kolektīvs turpina tradīciju – gada izskaņā svinēt iepriekšējās sezonas noslēgumu. Šoreiz saviesīgais pasākums notiek “Kurtuvē” – bijušajā Valmieras katlu mājā, kas tagad pielāgota teātrim. “Mēs vienkārši gribam izteikt savam kolektīvam pateicību par to, ka šis gads nebija viegls,''saka Valmieras drāmas teātra valdes locekle Evita Ašeradena.

Teātra vadītāja pēdējos mēnešus raksturo īsi – visu laiku puskājā, tādēļ jūtas pateicīga, ka vien divu mēnešu laikā kopā ar vietējiem uzņēmējiem un pašvaldību izdevies tikt šeit. Evita Ašeradena: “Tā kā darbojāmies gandrīz nojauktā teātrī apaļajā zālē, tad pilnīgi droši varu apgalvot, ka teātris ir gatavs spēlēt jebkur. Galvenais, lai varam parūpēties par skatītājiem.”

Līdzīgas pārdomas izsaka arī mākslinieki. Pagaidām par iejušanos šajā vidē gan esot grūti spriest, jo vien nedaudzi šeit aizvadījuši mēģinājumus un spēlējuši iestudējumus. Valmieras drāmas teātra aktrise Ilze Pukinska: “Pa šiem diviem gadiem tik daudz kas ir noticis. Mēs esam jaunās telpās “Kurtuvē”. Gaidām, kad uzbūvēs mūsu brīnišķīgo teātri, un tas nebūs tik ātri, tāpēc esam daudz braukuši šajā sezonā pa dažādām valstspilsētām un spēlējuši tur un dažādās skatuvēs Rīgā.”

Gada noslēguma pasākumā paziņoja arī skatītāju un kolektīva iemīļotākos māksliniekus, kuru vidū ir aktrises Elīna Vāne, Klinta Reinholde, Ievas Esteres Barkāne, tāpat arī Mārtiņš Meiers, Eduards Johansons, Mārtiņš Liepa un Aksels Aizkalns. Par gada izrādi atzīts režisora Jāņa Znotiņa veikums – “Mēs, roks, sekss un PSRS”. Par tālākiem plāniem teātrī piebilst, ka tas savu simtgadi nākamruden sagaidīs “Kurtuvē”, jo plānots, ka rekonstruētajā ēkā teātris varētu atgriezties 2024. gada vasarā.