Valmieras novadā atsākas amatierkolektīvu sezona

Kad vasarā pa malu malām tika izdejots, izdziedāts un nospēlēts, tagad laiks atsākt gatavoties lielākajiem Latvijas svētkiem - Dziesmu un deju svētkiem, jo tie ir tepat aiz stūra. Valmieras novadā jauno sezonu iegriež amatierkolektīvi.

Valmieras novads ar pašdarbības kolektīviem ir uz “tu”, jo ir 120 aktīvi kolektīvi dažādās jomās. Valmieras novada Dziesmu un deju svētku koordinātore Gita Krūkle stāsta: “Valmieras puse vienmēr ir bijusi bagāta ar māksliniecisko pašdarbību. Protams, pēdējie divi gadi ir ieviesuši savas korekcijas dalībnieku skaitu ziņā, tāpēc mēs ar šo septembri aicinām jaunus dalībniekus pilnīgi katrā no kolektīviem, no sastāviem. Tiek gaidīti jauni dalībnieki un papildus spēki, jo sezona nebūs viegla. Darbs priekšā ir pamatīgs un liels. Ja citkārt, Dziesmu un deju svētkiem varējām sagatavoties divas iepriekšējās sezonas - vai pat trīs -, tad šobrīd tā nav. Būs daudz, kas jāiespēj, bet gribu teikt ļoti lielu paldies un visu cieņu mūsu kolektīvu vadītājiem, kas patiešām ir sava darba entuziasti un profesionāļi, mūsu pašdarbnieki ir tādi - ja dara, tad dara no sirds.”

Tautas deju ansamblis “Gauja” pagājušajā sezonā dejoja 26 dejotāji. Evita Kaķīte-Brasa saka - salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad ceram, ka varēsim nodejot pilnu sezonu. “Protams, lielākais mērķis ir Dziesmu un deju svētki. Sirds trīc, ka nesanāk kā ar bērnu deju svētkiem. Diemžēl mums ir pa šo pandēmiju gājis garām mūsu jubileja. Tas būtu tāds kā nākamais mērķis - palaidām garām 75 gadus, gaidām 80. jubileju.”

Runājot par Dziesmu un deju svētkiem, tad aktīvie tiem sāka gatavoties jau pagājušajā gadā. Evita Kaķīte-Brasa: “Pirmās skates pagājušajā gadā. Šogad būs nākamās, kad izšķirsies - kurš tiek un kurš netiek, ar kādiem vērtējumiem. Repertuārs ir zināms.”

Tāpat arī šeit uzņem jaunos dejotājus. Arī uz pirmo mēģinājumu bija daži atnākuši, bet, lai tiktu sastāvā, ir jābūt labām dejotāju prasmēm vai arī lielai neatlaidībai. 

Jauno amatierkolektīvu sezonu uzsāk ne tikai dejotāji un koristi, bet arī pūtējorķestri, tai skaitā Valmieras “Signāls” un Rūjienas “Tālavas taurētājs”. “Jauno sezonu uzsākot, protams, sajūtas ir priecīgas, ir cerības, ka Dziesmu un deju svētki, uz kuriem mēs gājām, arī notiks, ka viss plānotais būs izdarīts un atkal mēs varēsim dziedāt, dejot un spēlēt orķestros. Kad sāksim sezonu, domāju, ka ar kolektīvu, dalībniekiem visu izrunāsim. Protams, ir savi koncerti. Ziemassvētku koncerts, pēc tam mums jāgatavojas skatēm, kas būs jau 2023. gadā. Pirmā skate mums ir Valmierā 18. martā. Tas būs visam Vidzemes novadam, kur apmēram 20 kolektīvi, pēc tam fināls ir jūnija sākums, kas būs Ogrē,” stāsta putēju orķestru “Signāls” un “Tālavas taurētājs” diriģents Gvido Brenčevs.

Gvido Brenčevs ir diriģents divos kolektīvos - Valmieras “Signāls” un Rūjienas “Tālavas taurētājs”. Viņš saka, ka aktivitāte šajos orķestros ir liela. 

Ja vēlme ir iesaistīties kādā no 128 kolektīviem 20 jomās, Valmieras novada mājaslapā viss sīki ir aprakstīts.