Valmieras novads iegūst starptautisku novērtējumu par ārvalstu investīciju piesaisti

Valmieras novads saņēmis pirmo vietu laikraksta “Financial Times” reitinga kategorijā “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni” starp mikropilsētām. 

Apbalvošanas ceremonija notikusi Francijas pilsētā Kannās. Starptautiskajā reitingā Valmieras novadam augstais novērtējums piešķirts par ārvalstu investīciju piesaistes stratēģiju. Kā ReTV Ziņām pastāstīja Valmieras novada mērs Jānis Baiks, Valmierā šobrīd tiek attīstīta viena industriālā teritorija jeb eksporta parks, plānā ir attīstīt vēl vienu teritoriju pilsētā. Šis novērtējums ļauj Valmieras vārdam skaļi izskanēt visā Eiropā.  “Investori, kas meklē vietas un ar kuriem mēs runājam, apzinās, ka šeit ir droši investēt un šeit ir laba vide uzņēmējdarbībai,” saka Jānis Baiks, Valmieras novada mērs.

“Financial Times” augstais novērtējums šī brīža apstākļos, kad investīciju pasaulē pastāv daudz nezināmā ģeopolitisko notikumu dēļ, ir īpaši nozīmīgs. “Šobrīd attīstot eksporta parku, vakar bija tikšanās, jau ceturtais potenciālais nomnieks šajā teritorijā. Tas nozīmē, ka interese ir,” uzsver Jānis Baiks.

Šajā kategorijā augstus rezultātus no Latvijas sasniegusi arī Ventspils un Jelgava, attiecīgi iegūstot trešo un sesto vietu. Šī “Financial Times” reitinga mērķis ir noskaidrot pilsētas Eiropā, kas sekmīgi specializējas ārvalstu investīciju piesaistē un to rūpīgā apguvē. 


Foto: visit.valmiera.lv/