Valmieras sākumskolā mācības uzsāk 14 bērni no Ukrainas

Latvijā no Ukrainas ieradušies 4.5 tūkstoši bēgļu no Ukrainas. Viņu vidū daudz ir bērnu, kuriem visā valstī tiek meklētas iespējas mācīties. Jau otro dienu Valmierā mācību gaitas aizvadījuši 14 ukraiņu mazie hokejisti.

Bērni no Ukrainas, kuri tagad mācības sāk vienā no Valmieras skolām, nāk no dažādām pilsētām kara plosītajā valstī. Viņi ir sadraudzējušies ne tikai savstarpēji, bet arī ar skolēniem no Latvijas. Valmieras sākumskolas direktora vietniece Ilona Tropa stāsta: “Pirmo dienu iepazinām viņus vairāk – raksturu, skatījāmies, lai viņi ir paēduši, siltumā, drošībā. Uzrunājām tālāk jau potenciālos audzinātājus, kuru klasēs tie bērni būs. Sestajiem bija pat trīs mācību stundas jau pie jaunā klases kolektīva.”

ReTV gan pašus bērnus no Ukrainas nesatiek, taču skolas pārstāvji stāsta – jaunie skolēni ir enerģiski, atvērti un ieinteresēti. Arī valmierieša Rasmua klasē mācās zēns no Ukrainas. “Cik es saprotu, mums pievienosies trīs, bet šodien bija vēl tikai viens. Tās ir pārmaiņas, tas ir diezgan interesanti. Nesaku, ka tas ir labi, ka šiem bērniem nāksies pievienoties mums. Viņiem būtu labāk Ukrainā, bet man patīk, ka viņi te ir,” saka Rasmuss, 5. klases skolnieks.

Valmieras sākumskolas direktors Mārtiņš Vētra pauž: “Mēs pat neesam neko teikuši. Ir jau klases, kas ir saziedojušas burtnīcas, kaut kādus mācību materiālus, kaut gan nevienam nekas netika jautāts un prasīts.

Pašreiz jaunajiem audzēkņiem trūkstot mugursomu, taču skola to risināšot brīvlaikā, kas sākas jau ar nākamo nedēļu. Tāpat tas būs laiks, kad skolas kolektīvs varēs rūpīgāk saplānot mācību procesu. “Bonuss ir tas, ka tagad ir skolnieku brīvlaiks. Mums ir laiks, lai padomātu, kā mēs organizējam mācību procesu. Piemēram, latviešu valodā sestajā klasē diez vai liksim deklinācijas mācīties.”

Izglītības iestādes vadība saka – valoda neesot šķērslis, jo gan ukraiņu bērni, gan skolotāji zinot krievu valodu un angļu valodu. 


Foto: Freepik