Valmieras tehnikuma jaunietim konstatē Covid-19; tehnikums pagaidām turpina darbu

Covid-19 arvien plašāk ienāk izglītības iestādēs – pozitīvs tests nupat konstatēts kādam jaunietim Valmieras tehnikumā. Turklāt, viņš, būdams inficēts, iespējams, ticies ar daudzām personām. Tehnikums turpina strādāt, taču grupa, kurā jaunietis mācījās, šobrīd atrodas karantīnā.

Kā ReTV Ziņām atzina Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, pagaidām nav skaidrs, kur jaunietis inficējies un šobrīd noris epidemioloģiskā izmeklēšana. 

Kā portālam retv.lv pavēstīja tehnikumā, skola par inficēto uzzinājusi vakar. Zināms, ka puisis mācību iestādi šajā nedēļā nav apmeklējis, tomēr drošības nolūkos grupa un četri pedagogi, ar kuriem jaunietis varētu būt bijis kontaktējies iepriekšējā nedēļā, šobrīd atrodas karantīnā.

Vineta Melngārša, Valmieras tehnikuma direktore: “Bailes nav. Riski nepastāv. Atbildīgi izturamies. Visiem pedagogiem, lai strādātu ar bērniem, testus veicām jau 31. augustā un 2. oktobrī veiksim atkārtotas pārbaudes.”

ReTV Ziņas noskaidroja, ka jaunieša divas kontaktpersonas uzturējušās dienesta viesnīcā Jāņa Enkmaņa ielā, Valmierā. Šobrīd abas meitenes pašizolāciju devušās ievērot mājās un dienesta viesnīcā darbs norit ierastajā kārtībā, paralēli tur veikta dezinfekcija. Arī citās Valmieras pilsētas izglītības iestādēs pagaidām darbs norit ierastajā režīmā.

Iveta Pāže, Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece: “Vakar sazinājāmies ar visām izglītības iestādēm, turpinām darbu, visu varam nodrošināt, kas rakstīts prasībās, turpinām līdzšinējā režīmā.”

Valmieras domes izglītības pārvaldē ReTV Ziņām skaidro – ja pilsētā turpināsies vīrusa izplatība, tad tiks lemts par tālākajiem soļiem. Pēdējās diennakts laikā veikts 4271 Covid-19 tests, reģistrēti 95 jauni saslimšanas gadījumi.