Valmierietim sudraba medaļa par smagās tehnikas remontu

Latvieši ne reizi vien ir pierādījuši pasaulei, ka arī maza valsts var gūt panākumus sportā, mākslā, mūzikā un arī citās jomās. To apliecina arī valmierieša Rinalda Vantera iegūtā sudraba medaļa  Pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā  WorldSkills 2022 Special Edition, kur viņš startēja smago spēkratu remonta nozarē. “Konkurss ir kā olimpiskās spēles profesionāļiem, kur satiekas pasaules valstu labākie profesionāļi, kuri savā starpā sacenšas, tiek simulēta mehāniķa ikdiena. Tev ir tehnikas vienība, ir problēma, kas jāatrisina, kas notikusi ar šo tehniku. Tas, ko zinām, lai veiktu šo uzdevumu, ir tehnikas vienības, teiksim, markas, brendus, kas būs jādara. Mēs nezinām tādu precīzu uzdevumu, uzzinām tikai konkursa dienā,  kad tu jau ķeries pie instrumentiem un sāc strādāt.”

Konkursā Rinaldam nācās meklēt problēmas un to risinājums dažādu marku tehnikai. “Bija Mercedes kravas automašīna, Liebherr ekskavators, Massey Ferguson traktors. Ļoti raibs tehnikas piedāvājums, kas ir jāremontē. Manuprāt, tas ir arī tas grūtākais, ka esi specializējies vienā lietā, ka tiešām esi par to eksperts. Šeit tev ir jāmeklē problēmas ļoti dažādās mašīnās, ar dažādu uzbūvi, ar dažādām dokumentācijām, kas ļoti atšķiras viena no otras.”

Te jāteic, ka konkurence bija nopietna, jo pārstāvētas jau bija arī tehnikas ražošanas lielvalstis. “Ķīna, ļoti liela industriāla valsts, ļoti daudz tehnikas nāk no turienes, Francija, kurā tiek ražoti traktori, Kanāda, teiksim, visas valstis, kuras ir attīstītas tehnikas ražošanā. No turienes nāk arī ļoti spēcīgi speciālisti, kā arī jāsaprot tas, ka konkursā nepiedalās švaki speciālisti, visi ir augstas klases speciālisti.”

Rinalds atzīst, ka viņam panākumus gūt ļāvušas angļu valodas un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā  gūtās zināšanas, kā arī darbā iegūtā pieredze, jo  viņa ikdienas darbs arī ir saistīts ar smagās tehnikas remontu. “Ikdienā es esmu mehāniķis, dodos gan izbraukumā pie klienta, gan strādāju uz vietas, tas ir – kombaini, traktori, respektīvi visa lauksaimniecības tehnika. Tā dzīve ir ļoti raiba, neviena diena nav vienāda, tas ir tas, kas mani saista, jo nav tā, ka atnāc, apsēdies un turpini rakstīt dokumentus, man katra diena ir citādāka. Karstākais darba laiks ir kulšana, tas posms Latvijā diemžēl ir īss, tie laikapstākļi arī brīžam samisējas, tāpēc visiem vajag tūlīt un tagad, vai pat jau vakardien, tāpēc ir tāds steidzīgs tas vasaras posms.”

Rinalds arī vērtē, lai startētu pasaules konkursā, gan arī lai spētu veiksmīgi strādāt, labot lauksaimniecības  tehniku, kas kļūst arvien modernāka, nemitīgi ir jāmācās. “Viens, ko es varu pateikt, kas ir ļoti vērtīgi, ir valoda. Ja tev ir ļoti laba angļu valoda, tu vari visu labi lasīt, nesatraukties un darīt lietas, jo mūsdienu tehnikas instrukcijas ir ļoti secīgas un pārdomātas, tiešām vērtīgas, lai atrastu defektus un problēmas, un nākamais – ļoti daudz dod tas, ka tu jau esi kaut ko darījis. Valoda un pieredze dod labu startu.”

Taujāts par nākotnes plāniem, Rinalds atzīst, ka vēlas pilnveidoties profesionāli un savā jomā veidot karjeru, kā arī ir doma par tālākām studijām.