Valsts augstāko apbalvojumu ieguvēji pulcējas 23.salidojumā

23.salidojumu aizvadījusi Latvijas Ordeņu brālība. Organizācija, kurā apvienoti valsts augstāko apbalvojumu ieguvēji, ik gadu rīko biedru salidojumu kādā no Latvijas vietām, un šoreiz pasākums norisinājās Līvānu novadā.

 Ar amatierkolektīvu priekšnesumiem un svinīgām uzrunām Līvānu novadā tika sveikti Latvijas Ordeņu brālības ikgadējā salidojuma dalībnieki. Organizācija apvieno Valsts augstāko apbalvojumu ieguvējus - Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa, Atzinības krusta saņēmējus. Salidojumi ikreiz citā Latvijas vietā ir brālības senākā tradīcija. “Tas ir tas mērķis, lai mūsu visi Latvijas Ordeņu brālības dalībnieki varētu iepazīt Latviju no jauna, jo katrs ir strādājis savā profesijā valsts labā, ne visi ir iepazinuši Latviju, tāpēc arī ir īpaši šie salidojumi, lai katrreiz būtu savā vietā. Pagājušogad bija Lubānā, nākamgad tas būs Salaspilī,” Juris Griķis, Latvijas Ordeņu brālības domes un valdes priekšsēdētājs.

Iestāšanās Latvijas Ordeņu brālībā ir brīvprātīga izvēle. Ja pēdējo 26 gadu laikā kāds no valsts augstākajiem apbalvojumiem piešķirts vairāk nekā 5000 cilvēku, tad brālībā šobrīd ir aptuveni 290 biedru. “Brālībā esmu iestājies ātri vien pēc apbalvojuma saņemšanas, tas bija 1997.gadā, gandrīz katru salidojumu arī apmeklēju. Līvāni ir ļoti skaista pilsēta, patīk šeit, jauka uzņemšana,” saka Ivars Liepiņš, Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes saņēmējs.

Vietējās folkloras kopas sirsnīgā, enerģiskā muzicēšana Daugavas pārceltuves krastā dažus pamudināja uz raitu dejas soli. Iespēja būt kopā ar cilvēkiem, kuri nesavtīgi strādājuši valsts labā, ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ daudzi izvēlējušies iestāties Latvijas Ordeņu brālībā. “Tā ir forša pleca sajūta un bagātināšanās jebkurā gadījumā. Tur ir cilvēki, kas tiešām ir pelnījuši to, ka viņi saņem šo ordeni. Ir vienkārši ļoti interesanti kopā ar viņiem atrasties. Man bija ļoti žēl, ka tagad uz Līvāniem netiku,” pauž Virdžīnija Lejiņa, režisore, Atzinības krusta virsniece.

Veselības stāvokļa un dažādu citu iemeslu dēļ šogad uz Latvijas Ordeņu brālības salidojumu netika aptuveni puse biedru. Tie, kuri varēja atbraukt, iepazina gan Līvānu novada iestādes, gan ievērojamākos apskates objektus, tostarp devās braucienā ar Daugavas pārceltuvi. Salidojumā piedalījās tikai personas ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem.