Valsts centrālajā daļā, Kurzemē un Vidzemē apgrūtināta braukšana

Ceturtdienas rītā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, daudzviet Kurzemē un Vidzemē uz vietējās nozīmes ceļiem aizputinājumu dēļ ir īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 31 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Balvu,Cēsu, Liepājas, Madonas, Talsu, Tukuma, Valmieras un Ventspils apkārtnē.

LVC atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un aicina plānot papildu laiku ceļā. 

Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu, atgādina LVC.

Tāpat LVC norāda, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.


Foto: Freepik