Valsts prezidents: esmu pieradis, ka katrā novadu apmeklējumā ieraudzīšu ko interesantu

Divas dienas darba vizītē Ventspilī uzturējās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Ventspilī  viņš apmeklēja gan mācību iestādes, gan uzņēmumus, tikās ar ventspilniekiem koncertzālē  “Latvija’’. Ar Ventspils apmeklējumu Valsts prezidents ir noslēdzis savas vizītes Kurzemē.

Valsts prezidenta Edgara Rinkeviča vizīte Ziemeļkurzemē iesakās ar vizīti Ventspils domē, kur šaurā lokā tikās ar pašvaldības un uzņēmumu pārstāvjiem. Rinkēvičs devās arī uz Ventspils tehnikumu un apmeklēja vietējos uzņēmumus “Bucher Municipal” un“Azeron”. Prezidents vizītes novados vienmēr gaidot. “Patiesību sakot, to, ka es katrā savā novadu apmeklējumā ieraudzīšu kaut ko interesantu, pie tā es esmu pieradis. Es pat ar interesi gaidu – kas vēl būs,” saka Valsts prezidents  Edgars Rinkēvičs.

Darba vizītes noslēgumā koncertzāles “Latvija” lielajā zālē ikviens ventspilnieks bija aicināts uz tikšanos ar Valsts prezidentu, kur varēja izmantot brīvo mikrofonu. Kādam jautājumu izdevās uzdot, kāds to tomēr paturēja pie sevis. “Es uzdevu jautājumu: 39 gadus atpakaļ bija Gorbačova alkohola apkarošanas kampaņa, tad alkohola tirdzniecība aizgāja nelegālā apritē, arī budžetā nauda sāka trūkt. Tad arī cukurs beidzās, viss beidzās ar brīvo Latviju. Pēc pieciem gadiem. Un tagad ir tādas paralēles,” saka ventspilnieks Imants. 

Ukrainas kara bēgļu koordinatore Ventspilī  Irina Hubarčuka: “Mani uztrauc drošība. Tagad ir diezgan liela panika Ventspilī, Liepājā un citos novados atbraukušo  ukraiņu vidū. Drošības jautājums ļoti satrauc, un daudzi pat plāno pamest Latviju tāpēc, ka nesaprot, kas notiek apkārt. Ir arī dezinformācijas plūsma, kas ietekmē viņu lēmumus. Pat kā koordinatore es nevaru apturēt viņu haotisko došanos uz citām valstīm, pat atgriešanos mājās.”

“Kā var būt tā, ka pie mums Latvijā šobrīd notiek tā, ka  Ukrainā notiek karš, bet starp mums ir Latvijas politiķi, kas neatzīst ne Krimu, nenosoda Krieviju, bet kandidē uz Eiropu. Pārstāvot Latviju, redzams, ka viņi ir austrumu pusē. Man tas nav saprotams, un to es gribētu pajautāt, bet nesanāca,” saka ventspilnieks Arturs.

Ar Ventspili noslēdzas vizītes Kurzemē, bet kā nākamo Valsts prezidenta delegācija plāno apmeklēt Smilteni.Jautājot prezidentam, kā notiek izvēle – kur un kā brauc –, viņš atbild: “Pirmkārt, mēs mēģinām līdzsvarot – ja viena vizīte ir bijusi Kurzemē, tad otra vai nu  Latgalē, vai Sēlijā, Zemgalē vai Vidzemē. Mēs mēģinām līdzsvarot lielākas pilsētas ar mazākiem novadiem. Ziemā diezgan  nopietns apsvērums bija attālums – ceļu dēļ. Šis nu bija tas unikālais brīdis, kad varam teikt, ka līdz ar Ventspils un Ventspils novada apmeklējumu es praktiski būšu apmeklējis visus Kurzemes novadus un pilsētas. Viens vēsturiskais reģions būs pilnībā apgūts!”

Tiekoties ar ventspilniekiem, Valsts prezidents atbildēja arī uz vienu no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem – kura pilsēta Latvijā viņam esot vismīļākā, kur viņš jūtas vislabāk? Rinkēvičs sniedza pārliecinošu atbildi – tā esot dzimtā Jūrmala, kura kopā ar prezidenta delegāciju vēl esot jāapmeklē oficiālā vizītē.