Valsts svētkus svin ar skrējienu

Rembates pagasts ar nepilniem 500 vietējo iedzīvotāju valsts svētkos kļūst par populāru galamērķi vairākiem desmitiem skriešanas entuziastu, to vidu arī olimpieši. Un arī šis gads nav izņēmums. Jau 35. gadu šeit izskriets tradicionālais “Rembates aplis”.

Jau 35 gadus Rembates pagastā rudens izskaņā norisinās skriešanas sacensības “Rembates aplis”. Kopš 1991. gada skrējiens gan vietējiem, gan viesiem no Ogres, Rīgas, Jelgavas un citam pilsētām, kļuvis par neatņemamu valsts svētku tradīciju. “Neatkarīgi, vai saule spīd vai lietus līst, vai snieg sniegs. Nemaz reklāma nav vajadzīga. Dalībnieki paši zina. Sākām ar kādiem 60, 70 dalībniekiem,” stāsta Mirdza Aizsilniece, viena no skrējiena dibinātājām.

Nemainīgas ir skrējiena distances trīs un desmit kilometri. Pēdējos divus gadus Covid-19 ietekmē sportisti startē individuāli, bet savulaik uz starta stājušies pat teju 300 skrējēju. “Mums pietrūka numuru, zinu, ir tādi gadījumi bijuši, kad bija jāskrien, domājam, ko darīt, nav numuru, nav tik daudz vienkārši,” stāsta Edgars Siliņš, sacensību tiesnesis.

Arī šogad, tāpat kā visus 35 gadus, jubilejas skrējiena dalībnieku vidū vietējais rembatietis Vaclavs. “Jā, ikdienā es arī trenējos, pamatā soļošana, skriešana. Mans mīļākais hobijs ir dambrete. Spēlēju dambreti interneta turnīros. Tā man sirds lieta. Skriešana, lai uzturētu fizisko formu,” pauž Vaclavs Griņevičs, skrējienā piedalās 35 gadus.

“Nu man patīk tā gaisotne, te tādi visi draudzīgi, te tādi viens par otru. Tagad es arī gaidu savus desmitniekus. Te mani skrējuši gan bērni, gan mazbērni un drīz jau arī mazmazbērni skries,” stāsta Velta, skrējiena dalībniece no Rembates.

“Skrienu pieci gadi noteikti vismaz. Es jau vispār no vidusskolas laikiem jau šeit startēju,” saka Mareks, skrējiena dalībnieks no Ķekavas.

Savulaik, lai veicinātu dalībnieku skaitu, tika organizēta izloze ar galveno balvu televizoru. Roberts no Tomes pirms desmit gadiem bija viens no laimīgajiem. “Kaut kur ir nolikts, bet es nezinu, man liekas, vairs nedarbojas. Es pēc tam visus nākamos gadus gaidīju, ka es būšu pirmais, kurš divreiz vinnē.”

Rembates aplis pārdzīvojis gan varas maiņas un arī tagad Covid-19 laikā turpinās. Tas pateicoties aktīviem vietējiem sporta entuziastiem. “Rembatē ievieš tādas labas tradīcijas, viņi aktīvi paši, līdz ar to viņi kaut kā arī pārējos māk iesaistīt,” saka Agita, skrējiena dalībniece no Ķeguma.

“Te ir labākā dāvana, ko mēs varam dot Latvijai dzimšanas dienā. No rīta kārtīgi veselīgi pasportot, vakarā nelielu kūku,” pauž Ilmārs, skrējiena dalībnieks no Tomes.


Foto: Freepik