Varakļānu novadā stājas spēkā papildus ierobežojumi

Kopš Varakļānu sociālās aprūpes centrā tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, novadā ir ieviesti papildus drošības pasākumi. Šobrīd novadā ir konstatēti 45 saslimšanas gadījumi. Daži no aprūpes centra aprūpētājiem, neskatoties uz slimību, turpina strādāt, jo cilvēku, kas varētu pildīt viņu pienākumus - nav.

Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs pauž, ka ar speciālu atļauju viņi turpina strādāt. Piebilsts, ka aprūpētājiem ir sniegta iespēja uzturēties centrā, lai slimību pēcāk neizplatītu tālāk.

Mācības Varakļānu vidusskolas telpās notiek tikai sākumskolas bērniem, taču attālināti mācības turpinās piekto un sesto klašu audzēkņi. Juris Daleckis, Varakļānu vidusskolas direktors, stāsta, ka daudzi bērni, kas dzīvo laukos, no tām klasēm brauc ar skolēnu autobusu. Problēma var būt tur, ka ne visur ir pieejams (vai labi strādājošs) internets.

Balstoties uz pavasara pieredzi, skolā tika sakārtota IT vide; ar datoriem ir nodrošinātas arī ģimenes, kuram tas ir nepieciešams - norāda skolas direktors. Viņš arī bilst, ka esot nianses, kuras skola ietekmēt nevar.

Varakļānu vidusskolas skolotāja Līga Mālniece pauž, ka viņa kā mamma nepārdzīvo tieši par mācību saturu, bet gan par veselību. Mazkustīgā dzīvesveida sekas, tajā skaitā arī redzes problēmas, parādīsies tikai pēc gadiem.

Ierobežojumu laikā nedarbosies arī kultūras iestādes un muzeji, taču daļēji turpināt savu darbību varēs bibliotēkas. Varakļānu tautas bibliotēkas vadītāja stāsta, ka grāmatas var atstāt kastē. Tās tiek nestas uz karantīnu, bet pēcāk – apstrādātas un saliktas atpakaļ plauktos. Viņai šķiet, ka bibliotēka līdz jauniem ierobežojumiem strādās tāpat.

Pagaidām noteikts, ka stingrākas prasības Varakļānu pašvaldībā būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām.