VARAM no amata atstādina Ikšķiles mēru Induli Trapiņu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no amata atstādina Ikšķiles mēru Induli Trapiņu. Rīkojums stājas spēkā ar šodienu, jo eksperti vairāku mēnešu garumā apkopojuši informāciju par dažādiem pārkāpumiem, kurus savā darbā, iespējams, pieļāvis Trapiņš. 

Artūts Toms Plešs, VARAM ministrs, pauž: “Tur dominē korupcijas riski, nelietderīga un nelikumīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana, patvaļīga, vienpersoniska lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm. Konstatētie pārkāpumi izgaismo pašvaldībā sistemātisku, sistēmisku Trapiņa rīcību un norāda uz neatbilstību ieņemamajam amatam.”

Trapiņam pārmet arī pašvaldībai piederoša ceļa posma un tilta būvēšanu bez attiecīgu dokumentu saskaņošanas. Iepriekš medijos izskanējušas ziņas par pārkāpumiem mēra ģimenes īpašumā. Trapiņš uz karstām pēdām šodien sasauktā domes preses konferencē stāstīja, ka ministrijas lēmumu pārsūdzēs un norādīja, ka par viņu izplatīts daudz apmelojošas informācijas

“Es apstrīdēšu par šo manu atstādināšanu. Es negribu dzirdēt melus, apmelojumus, kādi nāk pār mani,” saka Indulis Trapiņš, atstādinātais Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Tikmēr opozīcija Ikšķilē VARAM lēmumu vērtē kā pareizu, jo par Trapiņa iespējamajiem pārkāpumiem runāts jau ilgi.

Ikšķiles novada domes deputāts Jānis Kravalis atzīst: “Šo lēmumu principā jau gaidījām jau kādu laiku, jo uz Trapiņa kunga pārkāpumiem visdažādākajiem mēs jau norādījām ilgākā laika posmā, arī vairākas reizes lūdzām viņam personiski atkāpties.”

ReTV aptaujātie iedzīvotāji gan pauž labas domas par atstādināto mēru – viņiem nav bijušu pretenziju, kā arī nav traucējis.

Atstādinātais Ikšķiles mērs pagaidām vēl domā, vai kandidēt nākamajās vēlēšanās, kā arī gatavs tiesāties ar VARAM, savukārt VARAM sola vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lai tās vērtē Trapiņa rīcību. Foto: LETA