Varas maiņa Dobeles novada domē - ievēlēts jauns priekšsēdētājs un divi vietnieki

Dobeles novada domē šodien ārkārtas sēdē no amata gāzts tikai pirms trīs mēnešiem no Nacionālās apvienības (NA) ievēlētais priekšsēdētājs. Lai gan varas groži atkal atgriezušies Latvijas Zemnieku savienības (LZS) rokās, tai - gluži tāpat kā šodien varu zaudējušajai pozīcijai - būs tikai vienas balss pārsvars. Jaunais domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis gan uzskata, ka varēšot izveidot tādu pozīciju, kurā būs visi ievēlētie deputāti.

 Pēc pašvaldību vēlēšanām jaunajā Dobeles novadā opozīcijā palika ilggadējā varas partija LZS. Varas groži nonāca NA koalīcijas rokās. Tomēr nepieredzējušajai un sadrumstalotajai NA vadītajai koalīcijai kļūdu bija daudz, uz ko vairākkārt norādīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas nepamanītas nepalika arī monolītajai opozīcijai. “Trīs mēneši pagājuši, ir ļoti daudzi darbi iekavējušies. Iestāžu veidošanas, iestāžu nolikumu apstiprināšana, budžeta veidošana nākamajām gadam. Daudzas lietas kavējas,” atzīst Gints Kaminskis, Dobeles novada domes deputāts.

“Ja ir runa par VARAM pārmetumiem, te es neko neiebildīšu, bet par pārējiem noteikti iebilstu,” pauž Edgars Gaigalis, no amata gāztais Dobeles novada domes priekšsēdētājs.

Ar īsām, bet skaļām debatēm, kur vairāki deputāti viens otram pārmeta nesadarbošanos un bezdarbību, ārkārtas sēdē ātri vien nonāca līdz balsošanai par neuzticības izteikšanu Edgaram Gaigalim. Tīši vai netīši, bet pirms balsošanas tā sauktās “zelta balss” īpašniekam izrādījās pārgriezta datorpele, ko acīgie LZS pārstāvji ātri pamanīja. Tomēr rezultātā ar desmit balsīm “par” un astoņām “pret” šodien līdzšinējais priekšsēdētājs no amata tika gāzts. Lai gan trīs mēnešus koalīcija darbojās tikai ar vienas balss pārsvaru, tas esot bijis pārsteigums visai, nu jau bijušajai pozīcijai. “Tas bija grūts lēmums jau pašā domes izveidošanas sākumā no mūsu trīs partiju puses, un mēs zinājām, ka tas būs grūti. Zinājām, ka būs pretestība. Mēs vienkārši nerēķinājāmies ar to, ka tik ātri viņu varēja pārvilināt un nopirkt,” saka Viesturs Reinfelds, bijušais priekšsēdētāja vietnieks.

Māris Feldmanis, kurš jūlijā savu balsi atdeva par labu NA koalīcijai, šodien LZS no komentāriem atteicās. Par jauno domes priekšsēdētāju šodien tika ievēlēts Ivars Gorskis no LZS. “Es te nerunāju par “zelta balsi”. Es paļaujos uz spēcīgo atbalstu no saviem saraksta biedriem, kur ir spēcīgas personības. Bez viņu atbalsta es nebūtu piekritis. Es uzskatu, ka ir jāstrādā pilnīgi citādāk, jāiesaista pilnīgi visi. Tad nebūs 10/9, būs cita situācija,” pauž Ivars Gorskis, jaunais Dobeles novada domes priekšsēdētājs.

Šodien Dobeles novads ieguvis arī jaunus priekšsēdētāja vietniekus. Lai gan līdz šim LZS iebilda pret divu vietnieku ievēlēšanu, arī šodien tika ievēlēti divi vietnieki: Guntis Safronovičs un Māris Feldmanis.


Foto: Freepik