VDD pievērsis uzmanību draudiem PMLP

Vismaz 12 Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiālēs visā Latvijā vakar saņēma rakstiskus draudus par it kā tur ievietotiem spridzekļiem, liecina ReTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija. Vēstules tika saņemtas pirms plkst. 11.00 no rīta.

Pēc policijas pārbaudēm secināts, ka visi šie gadījumi izrādījušies viltus izsaukumi, taču šai situācijai - ka masveidā daudzās pašvaldībās saņemtas šādas vēstules,  kas mērķētas tieši uz PMLP - uzmanību pievērsis arī Valsts drošības dienests (VDD). “VDD ir informēts par minētajiem gadījumiem, atbilstoši savai kompetencei vērtē šādu gadījumu ietekmi arī uz nacionālo drošību. Vienlaikus ņemot vērā, ka saistībā ar konkrētajiem draudiem visas nepieciešamās pārbaudes ir veikusi Valsts policija, VDD atturēsies sniegt detalizētākus komentārus.”

Valsts policijā ReTV Ziņām no komentāriem atturējās, vien norādīja, ka policija izvērtē visus šos gadījumus. Vienas personas Šobrīd sīkāka informācija netiek sniegta, vai tie ir vienas personas vai kādas grupas īstenoti uzbrukumi. Tikmēr pašā pārvaldē, kuras filiāles vakar tika apdraudētas, ReTV apstiprina, ka tiešām esot vairākās filiālēs vēstules ar draudiem bijušas, bet - cik - nevarot pateikt: esot tad jāskaita - tāda atbilde sekoja no pārvaldes. Atgādināsim, ka pārvalde jau ilgāku laiku saņem kritiku par garām rindām, lai saņemtu dokumentus. Daudzi iedzīvotāji dalījušies ar pieredzi, stājoties rindās pie PMLP durvīm pat sešos no rīta tā sauktajā dzīvajā rindā, tā arī daļai netiekot pie pakalpojuma.