Vecāki lūdz naudu maza bērna transportēšanai; vajadzīgi vismaz 100 000 eiro

No dzimšanas un līdz šim brīdim jeb pusgadu savas mājas nav redzējis puisītis Raians Sebastians, kuram ir daudz sarežģītu slimību.  Raiana mamma Ieva Zariņa lūdz naudu sava bērniņa nogādāšanai uz Kanādu, kur turpināsies ārstēšana. Ziņas par šo lūgumu publicēja bērnu reanimatologs Pēteris Kļava. 

Bērna vecāki - Ieva Zariņa ir latviete, kura apprecējās ar kanādieti Aleksandru Krastoviču. Ilgus gadus ģimene netika pie bērniņa, bet tad - laime ar mediķu palīdzību. Nācās palikt Latvijā, lai neriskētu pārlidojuma laikā. Raians Sebastians dzima pērn 17.martā, un, kā pati mamma raksta “Facebook”: “Mūsu laimes mirklis bija īss. Pēc pāris stundām ārsti atnesa pirmās sliktās ziņa.” Ārsti paziņo par smagām diagnozēm.

“Piedzimstot bērniņam, tas mums bija šoks, uzzinot šīs kaites, jo no tā visa mēs negaidījām. Mēs bijām veikuši dažādas pārbaudes, ieskaitot dažādus testus - mazāk invanzīvus, vairāk invanzīvus, kur tiešam neko neuzrādīja,” stāsta Ieva Zariņa, Raiana Sebastiana mamma.

Ievas Zariņas dēls ir pārcietis 12 ķirurģiskās manipulācijas. No tām divas atvērtas sirds operācijas, vienu plaušu artēriju sašaurināšanas operāciju. Smagākā bija 15 stundas ilga atvērtās sirds operācija. “Tā operācija ļoti sarežģīta tai ziņā tieši, ka tieši tās komplikācijas, ir reti un Latvijai tas arī bija ļoti rets gadījums. Nācās konsultēties ar Berlīnes sirds slimnīcu un to ārstiem, vai vispār latvieši šo operāciju var veikt, vai nav nepieciešams doties uz Vāciju.”

Mamma dalījās ar saviem pārdzīvojumiem sociālajos medijos: “Šo sešu mēnešu laikā tikai trīs nedēļas mēs esam pavadījuši ārpus Intensīvās terapijas nodaļas. Visi gadalaiki mums ir aizritējuši aiz slimnīcas loga.”

Ģimene vēlas būt kopā, vēlas ārstēt savu puisīti Kanādā. Viņi nelūdz naudu ārstēšanai - vajadzība ir pēc transportēšanas. Un tā nav nekāda vienkāršā. Tur vajag īpaši aprīkotu lidmašīnu. “Tā ir saucamā lidmašīnas ambulance. Tā ir neliela lidmašīna, kura būtībā ir aprīkota ar dažādiem medicīniskiem aparātiem, lai, ja ir turbulence, tad nespētu nekas aiziet pa gaisu. Tai ir elpošanai nepieciešamais aparāts. Tās lidmašīnas pašas par sevi ir ļoti mazas, bet aprīkojuma dēļ gan tie ārsti, kas tur lido, viņi nodrošina šo te aprūpi lidojuma laikā,” saka Ieva Zariņa.

Bērna vecāki priecāsies par jebkādu ziedoto summu, lai tikai varētu savu vienīgo bērnu nogādāt uz Kanādu, cerot uz atveseļošanos un kopā būšanu.


Foto: gofundme, Ieva Zariņa