Vecumnieku Jaunais ezers joprojām sauss

Iedzīvotāji trauksmes zvanus par Vecumnieku Jaunā ezera izžūšanu sita jau jūlijā, tomēr situācija šo mēnešu laikā ir tikai pasliktinājusies. Tagad ezers izžuvis gandrīz pilnībā, bet saplīsušās caurules, kā dēļ ezerā nevarēja pievadīt papildus ūdeni, remontdarbi nav pat uzsākti.

Vecumnieku Jaunais ezers pagājušajā vasarā vēl bija peldvieta un iecienīta makšķerēšanas vieta. Šogad tam saplīsušas caurules dēļ nav pienācis klāt ūdens no Vecā ezera, tamdēļ tas ir pilnībā izžuvis, bet solītie remontdarbi joprojām nav notikuši.

Ezers ir mākslīgi uzpludināts. Bez papildus ūdens saņemšanas no Vecā ezera nav spējīgs eksistēt. Uz samilzušo problēmu iedzīvotāji domniekiem norādīja jūlijā organizētajā piketā. Tomēr vasaras solījumi tā arī nav piepildījušies. Tagad ReTV uzrunātie iedzīvotāji vairs īsti pat necer, ka situācija varētu uzlaboties.

Bauskas novada domē skaidro, ka neesot jau tā, ka nekas nav darīts. Pirmais iepirkumu konkurss izsludināts jau vasarā, uz to gan neviens pretendents neesot pieteicies. Tam sekojis nākamais konkurss, kurā pieteikušies trīs pretendenti, tomēr rezultāts izpalicis, jo vienīgais pretendents, kas atbildis kritērijiem, piedāvājis pārāk augstu summu. Būvnieki piedāvājuši darbus veikt par 100 līdz 200 000 eiro. Turklāt – esot atklājies, ka bojātas ir arī slūžas, jādemontē arī virs ezera esošā laipa. “Finansējuma rezerves, kas mums bija atstātas rezervei kaut kādiem projektiem, aizgāja sadārdzinājumiem. Loģiski, ka šis ir ļoti neparedzēts darbs. Neteiksim, ka tas ir pārāk dārgs, bet jebkurā gadījumā šāds finansējums nebija paredzēts,” norāda Aivars Mačeks, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks.

Pirmdien, 17. oktobrī, noslēdzies jau trešais iepirkumu konkurss. Sižeta veidošanas laikā tā rezultāti gan vēl nebija zināmi, tomēr dome sola, – ja būs rezultāts, ezeru atjaunos jau šoruden.

Kā ReTV norāda Dabas aizsardzības pārvaldē, neraugoties uz tā bēdīgo skatu, atkal uzpludinot, esot iespējams ezerā atgūt arī zivis un citu dzīvo radību, vien tas atkal nozīmē papildus darbus: jāizrok dūņas un ezers jāpadziļina.


#SIF_NVZ2022