Veido Ventspils Zinātnes centra saturu

Darbu dažādās nozarēs apstādinājuši pandēmijas notikumi, tādēļ grūti prognozēt, kas notiks pēc pusgada. Ventspils tilta aplī garām nevar pabraukt moderna izskata augstceltnei, kurā celtnieki turpina darbu. Tur tiek būvēts Ventspils Zinātnes centrs, kas radīs interesi atkal atgriezties Latvijas rietumos.

Ints Bērziņš, tehnoloģiju uzņēmuma ''Solavi'' vadītājs, stāsta, ka ir vēlme to, kas vislabākais pasaulē, radīt Ventspilī. Tiek uzsvērts: “Mēs gribam atvest to, ko mēs esam redzējuši, ko mēs esam iedomājušies, ko mēs esam uzzinājuši no pasaules, - to mēs vēlamies atvest šeit uz Latviju!”

Labākās idejas vairāku konkursu rezultātā satura izstrādē piedāvājuši tieši Latvijas komersanti. Tie kopā izveidojuši pilnsabiedrību “Nākotnes laboratorija”. Dizaineris, arhitekts Didzis Jaunzems pauž, ka ir sajūta, ka visi zinātnes centri esot vienveidīgi, tādēļ vēlas radīt tādu dizainu, lai būtu nākotnes sajūta.

Latvijas programmētāji, dizaineri un režisori apgalvo, ka radīta komanda, lai apsteigtu laiku un pēc gada šai vietā pārsteigtu visu vecumu Latvijas iedzīvotājus ar simulatoriem, interaktīvām ekspozīcijām un 88 neredzētiem izglītojošiem stendiem. Jura Podnieka studijas pārstāve Antra Cilinska atceras, ka sākotnēji, kad tika strādāts pie Motormuzejs idejas, bija daudz, kas tika izdomāts, taču beigās visu izdevies paveikt.

Gada laikā jāizveido septiņas tematiskās galerijas. Jāpiebilst, ka pirmā Viedo tehnoloģiju galerija jāpabeidz jau maijā. Būšot arī galerijas par veselīgu dzīvesveidu, fiziku un matemātiku, kā arī citas.

Elīna Kroņkalne, Ventspils Digitālā centra direktore, stāsta, ka ir gana ilgi strādāts, lai atlasītu konkrētus eksponātus ar konkrētu izglītības mērķi. Viņa pauž, ka ir paveicies, jo pretendentu apvienība, kas ir uzvarējusi un ar ko ir noslēgs līgums, ir Latvijas uzņēmums.

Jāpiebilst, šis ir viens no četriem projektiem Latvijā, ko atbalstījuši Norvēģu finanšu instrumenti. Zinātnes centram durvis vajadzētu vērt nākamajā gadā. Šobrīd programmēšana notiekot attālināti, bet celtnieku darbu ārkārtējā situācija valstī pagaidām neietekmējot.