Veido vidusskolas klases speciāli sportistiem

Jauniešiem, kuri ir jau gandrīz profesionāli sportisti vai arī tiecas uz to, liela problēma ir gūt arī izglītību jeb, vienkāršā valodā runājot, iešana skolā - sports paņem laiku, bet skolas ne vienmēr gatavas pielāgoties. Latvijā arvien biežāk tiek veidotas īpašas klases šādiem jauniešiem, drīz tāda taps arī Valmierā.

Sporta klases skolēniem Valmieras 2. vidusskolā būs iespēja izglītoties un nekavēt stundas, ja būs sacensības vai, piemēram, treniņnometnes. Dzīvošana sportistiem būs nodrošināta Ausekļu dienestu viesnīcā vien 100 metru attālumā no Valmieras Olimpiskā sporta centra.

 “Ir daļa veco laiku skolotāju, kuri nesaprot līdz galam, ka tu esi bijis treniņnometnē un ka atgriezies atpakaļ, tev tāpat jāturpina trenēties. Kad atbrauc mājās, tev nekas nebeidzas,” saka Vineta Pētersone, BMX braucēja.

Kā atzīst Tokijas Olimpiskajām spēlēm kvalificējusies BMX braucēja Vineta Pētersone, tad profesionālo sportu ar izglītību ir grūti apvienot. Vidusskolas laiku Pētersone noslēdza tālmācībā, jo sacensības un treniņus nebija iespējams apvienot ar izglītību. Tāpēc Valmierā tiks īstenots pilotprojekts – sporta klase vidusskolēniem.

 “Tā mērķis un uzdevums – tiem jauniešiem, kuri šobrīd beidz devīto klasi un uzsāks mācības vidusskolā, piedāvāt turpināt iesākto ceļu sportā mācību procesu, pakārtojot treniņu vajadzībām,” stāsta Līga Dzene, Valmieras bērnu sporta skolas direktore.

Mācībām var pieteikties jaunieši, kuri sporto profesionāli vai arī to dara hobija līmenī. Audzēkņi pēc skolas beigām iegūs vispārējās vidējās izglītības atestātu, kā arī profesionālās ievirzes diplomu attiecīgajā sporta veidā.

Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs saka: “Mēs esam izpētījuši, ko prasa augstskolas tiem cilvēkiem, kas stājās attiecīgās programmās iekšā. Piedāvājam ne tikai pamata bloku, ko prasa Ministra kabineta noteikumi, bet arī specializētos kursus. Tie gan būs pēc izvēles, jo dažādi cilvēki, dažādas intereses, iekšā būs tēmas saistītas ap sportu.”

Vidusskola ievirzīs jauniešus sporta vidē. Arī tos, kuri nevēlās to darīt profesionāli, bet grib palikt sportā. “Skolēniem, kuri pašlaik jau trenējas un grib profesionāli trenēties, mācību process būs nodrošināts, lai var notikt treniņi no rīta un pēcpusdienā, lai kvalitatīvi augtu arī sporta jomā sadarbībā ar sporta skolu,” skaidro Andrejs Gluhovs.

Latvijā šis nav jaunums - idejas par sporta klasēm jau tiek īstenotas. Pieteikties tieši Valmierā sporta klasei audzēkņi varēs līdz 22. jūnijam.


Foto: FreePik