Veikali atvērti - pircēju maz

Šorīt no mazo rūpniecības preču veikalu skatlogiem pazudis uzraksts - slēgts. Veikalu durvis ir atvērtas, pārdevējas jau paspējušas ziemas sortimentu nomainīt.

Veikala ''Apavu namiņš'' saimniece stāsta, ka veikals Dobelē visu šo laiku bijis slēgts, bet Bauskas veikalā mēģinājuši ieviest interneta tirdzniecību, tomēr tā nespējot nodrošināt pat pusi no ierastā apgrozījuma.

''Apavu namiņam'' Dobelē ir kopēja tirdzniecības platība ar blakus esošo apģērbu veikalu, tomēr ievērot MK noteiktos 25 m2 uz vienu pircēju problēmu, vismaz pagaidām, neesot. Tie, kuri uz veikalu atnākuši teic, ka rindā nebūtu stāvējuši, bet prieks par atkalatvēršanos esot milzīgs.

Arī Jelgavā pie mazo veikalu durvīm garas rindas nav manāmas. Dažiem cilvēkiem gan nākas pagaidīt pie apavu veikala durvīm. Neliela rinda sastājusies arī pie lietoto apģērbu veikala. Daži uzrunātie veikalu atvēršanu pat salīdzina ar svaiga gaisa malku.

Tikmēr rotaļlietu veikalā visi lāči vientulīgi sēž plauktos. Arī velosipēdus, mašīnas un citas rotaļlietas vēl neviens nav ienācis pat aplūkot. Saimnieks stāsta, ka līdzīga situācija esot arī divos citos šī uzņēmuma veikalos, tāpēc prieks mijoties nevis ar bažām par epidemioloģiskās drošības prasībām, bet gan par to, vai vispār būs pircēji.

SIA “Rūķītis'” valdes loceklis Ringolds Rancāns saka: “Pēdējā laikā jau nebija tā, ka te būtu bijis liels apmeklētāju skaits. Vispār jau uzskatām, ka apmeklētāju skaits tāpat bija minimāls, un bija diezgan neloģiski turēt veikalus ciet 3-4 mēnešus.”

Jāpiebilst, no šodienas Latvijā darbu atsāka apmēram 9000 tirdzniecības vietu.