Vēlas ziedot asinis Ukrainā cietušajiem

Kā ReTV norāda Valsts asinsdonoru centrs, šobrīd vērojama liela iedzīvotāju interese par iespēju ziedot asinis Ukrainā cietušajiem.

Valsts asinsdonoru centra vadītāja Egita Pole: “Cilvēki aktīvi interesējas, mēs šo interesi noteikti izmantosim. Es domāju, ka tas būtu mūsu visu pienākumus. Šajā brīdī mēs esam pastāvīgā saziņā gan ar palīdzības sniedzējiem Ukrainā, gan arī ar poļu kolēģiem, caur kurieni varētu šī palīdzība - asinis komponentu izskatā - nodrošināta. Šajā brīdī papildus asins rezerves nav nepieciešamas. Mēs esam gatavībā aicināt iedzīvotājus ziedot asinis, ja parādīsies mūsu valstī arī Ukrainā vardarbībā cietuši civiliedzīvotāji vai karavīri, kuriem būs nepieciešama ārstnieciska palīdzība. Ja situācija mainīsies, arī asins komponenti būs nepieciešami uz vietas, mūsu kolēģi noteikti informēs.”

Valsts asinsdonoru centra vadītāja gan uzsver, ka joprojām ir būtiski Latvijā noturēt asins krājumus optimālā līmenī, tāpēc aicināti ziedot visu asins grupu donori gan pastāvīgajās ziedošanas vietās, gan izbraukumos. 


Foto: Freepik