Vēlēšanas pansionātā gaida kā īpašu notikumu

Savu izvēli vēlēšanās izdarījuši arī pansionāta “Lauciene” iemītnieki – tur nobalsoja gandrīz 40 Talsu novada vēlētāju. Daži, dodoties uz speciāli iekārtoto telpu, zināja, kam atdos savu balsi, taču daudzi šaubījās līdz pēdējam brīdim, vēlēšanas uztvēra kā ilgi gaidītu pasākumu, kas uz brīdi interesantāku padara ikdienas dzīvi pansionātā.

Balsošanas telpa iekārtota pansionāta “Lauciene” lielajā zālē. Viens pēc otra iemītnieki stājas rindā, lai, kā paši atzīst – izpildītu savu pieklājīgā pilsoņa pienākumu. Daži uz vēlēšanām var aiziet paši, pārējiem palīdz uzticības personas, kas rūpējas par visu - sākot no iemītnieku nokļūšanai zālē, dezinfekcijas un procesa izskaidrošanai, līdz pat vēlēšanu aploksnes aizlīmēšanai. “Pat jāpadod urna, jo citi pat īsti neredz to strīpiņu, kurā var iemest šo aploksni,” saka Iveta Bērziņa, sociālā aprūpētāja.

Vēlmi piedalīties vēlēšanās izteikuši arī daži, kuri veselības un fizisku ierobežojumu dēļ nespēj nokļūt līdz zālei, un vēlāk vēlēšanu komisija viņus apciemos istabiņās. Laucienes pansionātā balso ap 40 iemītnieku, taču daži gribētāji pēdējā dienā tomēr pārdomājuši.

 “Manuprāt, liels mīnuss šiem vecajiem cilvēkiem ir tas, ka viņi īsti nezina, par ko. Viņiem gribējās tādu vienu bukletiņu, kur viņi apskatītu visas šīs partijas. Mums šeit pieejams pansionātā bija kādi trīs partiju bukleti. Nebija nemaz tik daudz,” stāsta Iveta Bērziņa.