Vēlēšanas vieš izmaiņas pašvaldībās

14. Saeimas vēlēšanu rezultāti viesīs izmaiņas arī novadu domēs. Par jaunu priekšsēdētāju būs jāvienojas četru domju deputātiem, kas gan nebūšot liela problēma. Ādažos lielākais izaicinājums būšot mācību gada vidū atrast jaunu skolas direktoru, kas arī kļuvis par jaunās Saeimas deputātu.

Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti rāda, ka turpmāk Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks no “Apvienotā saraksta” un opozīcijas līdere, ilggadējā Carnikavas novada priekšsēdētāja Daiga Mieriņa no Zaļo un zemnieku savienības strādās jaunajā Saeimā. 

Pašvaldību vēlēšanās ādažnieki novada domē ievēlēja priekšstāvjus no sešām partijām, no kurām divas veido diezgan trauslu koalīciju. Domes priekšsēdētāja vietniece ReTV stāsta, ka sarunas par jauna priekšsēdētāja kandidatūru jau esot uzsāktas, ir diezgan pārliecināta, ka varas partija domē nemainīšoties. “Domāju, ka Ādažos ir kandidāti, kuri var būt gan līderi, gan par mēru, kas varēs apvienot Carnikavas un Ādažu iedzīvotājus, kas šajā situācijā ir pats svarīgākais,” saka Karīna Miķelsone, Ādažu novada domes priekšsēdētāja vietniece.

 Jau pēc mēneša tukša paliks arī Ādažu vidusskolas direktora vieta, jo iedzīvotāji lēmuši, ka pieredzējušais direktors Česlavs Batņa vēl lielāku ieguldījumu varētu dot Saeimā. Kolēģiem par to esot divējādas sajūtas. “No vienas puses – ir ļoti liels prieks, ka beidzot Latvijai Saeimā būs spēcīgs cilvēks, kas domā par bērniem, vecākiem un tautu kopumā, bet no otras puses – ļoti skumīgi, jo mums tiešām bija labs direktors,” atzīst Normunds Legzdiņš, izglītības psihologs.

Domē lielākas cerības aizpildīt vakanci tiekot liktas uz esošajiem mācību spēkiem, bet nepieciešamības gadījumā izsludināšot konkursu. Pašreizējais skolas direktors uzskata, ka viņa aiziešana mācību procesu neietekmēšot, bet piekrīt, ka mācību gada vidū atrast jaunu direktoru skolai, kurā ir vairāk nekā 2000 skolēnu, nebūs viegli.

Jaunajā Saeimā ievēlēti arī Siguldas, Kuldīgas un Salaspils novada priekšsēdētāji. Kā ReTV telefonsarunā norāda Salaspils domes priekšsēdētāja vietniece, pozīciju Salaspils domē veido viena partija, tāpēc ievēlēt jaunu priekšsēdētāju, visticamāk, nebūšot problēmu. Līdzīga situācija esot arī Kuldīgas novadā. “Partijai “Kuldīgas novads” ir pārsvars, ja mēs skatāmies deputātu skaitu Kuldīgas pašvaldībā. Līdz ar to mēs no partijas “Kuldīgas novads” virzīsim jauno priekšsēdētāju. Visticamāk, tas notiks oktobra otrajā pusē, kad sanāks partijas valde un vienosies, kurš turpmāk būs Kuldīgas novada mērs,” pauž Inga Bērziņa, 14. Saeimas deputāte, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja.

No pašvaldību vadītājiem Saeimā ievēlēts arī Rīgas vicemērs un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks.


#SIF_NVZ2022
Foto: Unsplash