Ventspilī jaunieši spēlē EP vēlēšanu spēli

Īsu brīdi pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Ventspils vidusskolēniem un tehnikuma audzēkņiem bija iespēja piedalīties spēlē - simulatorā, kurā varēja izteikt viedokli priekšvēlēšanu diskusijās, iesaistīties improvizētā TV studijā un pat novēlēt realitātei pietuvinātā vēlēšanu iecirknī, kas atradās Jauniešu mājā. Šāda spēle Ventspils vidusskolēniem notika pirmoreiz, un dažiem tas bija īsts ģenerālmēģinājums pirms viņi rīt, 8.jūnijā pirmo reizi dzīvē dosies uz vēlēšanu iecirkni. 

Ventspilī vairākos etapos izspēlēta neparasta vēlēšanu spēle ar domu iedrošināt jauniešus piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, apzināties vēlēšanu nozīmību, un, galu galā, aiziet pirmoreiz novēlēt arī pašiem vai atgādināt saviem vecākiem, ka 8.jūnijā jādodas vēlēt!

Pirms jauniešus aicināja iemest savu izvēli urnās, reģistrējoties un ievērojot visus noteikumus, Ventspils tehnikumā, vidusskolās un Mūzikas vidusskolā notika "Demokrātijas pēcpusdienas", kuru laikā tika sniegta informācija par Eiropas Savienību, par līdzšinējo vēlētāju aktivitāti, arī par to, cik ļoti vienai balsij var būt izšķiroša nozīme, atbildot uz jautājumu “Ko tad es varu mainīt?

Vita, Ventspils Jaunrades nama vadītāja: “Brīdi pirms Ventspilī atvērās vēlēšanu iecirkņi, jaunieši spēles formā iepazinās ar kandidātu sarakstiem un programmām savās skolās, kā arī tika informēti, ka Latvijas balsstiesīgo aktivitāte iepriekšējās vēlēšanās bija vien 35%. Mācību gada nogalē notika dažādas intervijas un paneļdiskusijas, lai ieinteresētu skolēnus politiskajos jautājumos.”

Šāds vērienīgs projekts, kas apvienoja skolas Ventspilī notika pirmoreiz un pedagogi to realizēja projekta “Manas pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība.