Ventspilī piešķir lāpstas, lai risinātu sniega problēmu

Kurzemē turpina snigt. Sniegs nekūst pat piejūras teritorijās. Lai mēģinātu palīdzēt iedzīvotājiem, kuru auto iestrēguši māju iekšpagalmos un neizbraucamās autostāvvietās, Ventspilī rasts netradicionāls risinājums. Jau otro dienu Komunālā pārvalde izvieto sniega lāpstas daudzdzīvokļu māju rajonos, kuriem nevar piekļūt tīrīšanas tehnika. 

Ventspils iekšpagalmi kļuvuši neizbraucami. Ja centrālās ielas var izšķūrēt, tad pagalmos, kur automašīnas novietotas krustu šķērsu, tehnikai ir neiespējami iebraukt. Ja iebrauc, kāds auto noteikti tiks ierakts vēl dziļāk, sniegu šķūrējot. 

Ventspils Komunālā pārvalde izdomājusi risinājumu – dažos mikrorajonos iekšpagalmos novietotas lāpstas, lai varētu, piemēram, izrakt savu auto. 

Iekšpagalmos sniega tīrīšanas tehnika nereti nevar iekļūt tāpēc, ka pagalmos ir arī tādi auto, kas ieziemoti līdz pavasarim vai arī slidenos laikapstākļos netiek kustināti. Pēc publiskā aicinājuma iekšpagalmus attīrīt saviem spēkiem, ventspilnieki šo problēmas risinājumu uztvēruši atsaucīgi. 

Kur lāpstas būtu vairāk nepieciešamas, to ieteikuši paši pilsētnieki, zvanot komunālajiem dienestiem. Pie mājām izvietotās lāpstas ir iezīmētas oranžā krāsā. Tās var lietot ikviens, kam ir tāda vajadzība. 

Ventspilī – tāpat kā citās Latvijas pilsētās – ielas tīra, ņemot vērā kategoriju principu. Ventspils pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka centrālās ielas jānotīra divu stundu laikā pēc snigšanas, bet mazāk svarīgās – 24 stundu laikā. Savukārt par saviem iekšpagalmiem jārūpējas arī privatizēto māju apsaimniekotājiem. PU “Ventspils komunālā pārvalde” direktors Andris Kausenieks: “Sniegs ir tik daudz, ka mēs pašlaik tiekam galā tikai ar ielām un iekškvartālu brauktuvēm. Kā zināt, mājas ir privatizētas, un stāvlaukumi pie mājām ir privatizēti. Privatizētajām mājām nevaram apņemties tīrīt stāvlaukumus.”

Lai arī pagājušas vien divas dienas kopš akcija uzsākta, nācies gan secināt, ka dažas lāpstas jau pazudušas. 

Komunālie dienesti iesaka arī māju iedzīvotājiem, vienojoties ar pārvaldnieku, noorganizēt centralizētu stāvlaukuma attīrīšanu no sniega, konkretā laika posmā pilnībā atbrīvojot stāvlaukumu no transporta. 


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik