Ventspilī pulcējās ap 3000 motobraucēju

Gandrīz trīs tūkstoši motobraucēju - šādu skatu nedēļas nogalē varēja vērot Ventspilī. “Kurland Bike meet” ir Baltijas valstīs lielākais motobraucēju saiets. Tradicionāli dalībnieki dodas parādes braucienā pa pilsētas ielām, pēc tam ikviens interesents braucamrīkus var apskatīt klātienē. Noilgojušies pēc kopā sabraukšanas, motobraucēji pasākumam bija arī īpaši gatavojušies.

Tas ir dzīves veids - tā par sevi saka vairums motociklistu, kuri šoreiz uz festivālu bija ieradušies arī tam iepriekš īpaši sagatavojoties. Nopucēti ne vien paši motocikli, bet piemeklēti arī interesanti tērpi.

“Saka, ka mašīnai ir motors, motociklam - dvēsele. Te ir tas, ka vieno tā braukšana ar motociklu, tā brīvības sajūta, tā ceļot gribēšana, tā satikties gribēšana,” stāsta Uģis Spēlmanis.

“Viens pasākums reizi gadā notiek, tas ir šis. Ziniet, var atcelt Positivus, Beach Party, bet šo nevar. Un tāpēc mēs atbraucām,” saka Artjoms.

Vairums braucēju, ieradušies no Rīgas, šo festivālu apvieno ar ekskursiju pa Kurzemi. Ventspils ielas pierūcināja gan sporta motocikli, gan kvadracikli, gan dažādi skūteri, arī ļoti izsmalcināti un ekskluzīvi spēkrati.

Motosaieta dalībnieki atzīst, ka festivāls bija ļoti gaidīts. Ņemot vērā gan atvieglotos ierobežojumus, gan motobraukšanai labo laiku, šo vasaras notikumu nevarēja laist garām. Vakara noslēgumā motobraucēji pulcējās Piejūras brīvdabas muzejā, kur notika dažādas aktivitātes un kultūras pasākumi, kur gan drīkstēja piedalīties tikai ar Covid-19 sertifikātiem.


Foto: MCA, Facebook