Ventspilī uzņem Elzas Gaujas pirmo kinofilmu

Ventspilī notiek filmēšana režisores Elzas Gaujas pirmajai spēlfilmai. Nosaukums: ''Mamma vēl smaida''. Šajās dienās piedalīties masu skatos tika aicināti arī paši ventspilnieki, tāpēc filmēšana izsauca pilsētā lielu interesi. Lai arī filmēts tika Liepājā un Rīgā, tieši Ventspilī vēl šodien un rīt tiek uzņemtas visas svarīgākās ainas, kas norit ostā un uz reāla prāmja.

Nelaime vieno - tā īsumā varētu raksturot situāciju, kādā nonāk trīs māsas, jaunās galvenās varones - Baiba Broka, Daiga Kažociņa un Anta Aizupe. Filmā spēlē arī Jānis Skutelis, taču mammas lomā skatītājus gaidīšot pārsteigums.

Filmas žanrs ir melnā komēdija, jo sižets ir vienlaikus gan iespējams, gan absurds. Trīs māsas, kuras, vairoties no izdevumiem, no Somijas mašīnas jumta bagāžniekā mēģina repatriēt savu mirušo māti. Baiba Broka uzskata, ka filma nevarēs zaudēt savu aktualitāti – katrs varēs identificēt sevi.

Elza Gauja, filmas režisore, esot dzirdējuši tieši tādu patiesu stāstu. Viņai esot šķitis, ka par to kādreiz varētu sanākt filma.

Tas, ka filmēšanas iespējas ārzemēs ir ierobežotas, bet kino laukuma jāatrodas sejas maskās, nav apturējis komandu izmantot šo laiku darbam. Elza Gauja atzīst, ka nav aizliegumu filmēt, jo tas esot darbs.

Aleksandrs Grebņevs, kinooperators, aktīvi rosās filmēšanas laukumā un apspriež katru kadru. Sprēgā joki, un pat šaurās vietās, kā, piemēram, kādā no Ventspils kafejnīcām, saspiežas grima māksliniece, gaismotāji, skaņu vīri un režisores kontroles monitori. Visu vidū arī ventspilnieki, kas spēlē otrā plāna lomas. Filmēties gribētāju esot bijis daudz! 

Filmēšanas laukuma arī režisors Andris Gauja, kas šoreiz pilda producenta uzdevumus savas dzīvesbiedres filmā. Sadarbību var pazīst no tādām filmām kā  ''Izlaiduma gads'' un ''Nekas mūs neapturēs'', kurās Elza Gauja bija aktrise. 

Filmas pirmizrāde plānota nākamajā gadā, kad visi cer uz kinoteātru atvēršanos. Pēc uzņemšanas epizodēm Ventspilī, darbs pāris dienas vēl turpināsies Rīgā. Tad sāksies montāžas periods. Šī ir viena no divām filmām, kas pagājušajā gadā uzvarēja Nacionālā kinocentra mazbudžeta filmu konkursā par finansējumu.