Ventspilniece, skatoties olimpiskās spēles, svin simto jubileju

Ventspilniecei Mirdzai Boitmanei 9. februārī tiek svinēti 100 gadi! Ja vien uz tortes nebūtu tieši šāds cipars, tad klātesošie neticētu, ka olimpisko spēļu skatītāja dzimusi tālajā 1922. gada 9. februārī.

Par Mirdziņu var stāstīt leģendas: kā viņa savos 85 gados braukusi uz grupas “Prāta vētra” nakts koncertu, kā 30 gadus vadījusi vienu no Ventspils lielākajām aptiekām, kā rīkojusi svinības savā dārzā ar dziesmām un dejām līdz rīta gaismai. Arī tagad simtgadniece pavingro, pastaipās.

Mirdza nelieto brilles, viņa nedzer zāles, pat ģimenes ārsta viņai neesot – nomiris! “Nekad es zāles neesmu dzērusi! Ar visu to, ka strādāju aptiekā, es medikamentus nelietoju nekad,” uzsver Mirdza.

Pekinas olimpiskās spēles ir tikai viena no Mirdziņas interesēm. Mazmeita fotogrāfē jaunāko pilsētā, nes rādīt saskaņo ēdienkarti neparastām receptēm.

Simtgadniece Mirdza savā namiņā dzīvo viena un priecājas, ka bērni, gan mazbērni, gan desmit mazmazbērni ieskrien pie viņas pat vairākas reizes dienā, ir, ar ko apspriest televīzijā redzēto. Mazmeita Zane stāsta, ka Mirdzas enerģija pielīp visiem. Tā arī esot jānodzīvo dzīve, ar gaišumu un drusku humora. “Jo ar viņu ir baigi interesanti, nav nekad grūti. Zini kā - ar veciem cilvēkiem ir grūti. Nē, te nav grūti!’’

Pekinas Olimpiskās spēles skatās arī Ventspils veco ļaužu aprūpes centrā “Selga”. Milda Vecmeiere nesen nosvinēja 102 gadus, kopā ar savu istabas biedreni arī ieslēdz televizoru. Ilgdzīvotāji veco ļaužu namā neesot vairs nekāds retums, intereses par dzīvi, kino un sportu ir tādas kā jaunajiem un steidzīgajiem!

Latvijas iedzīvotāju vidējais mūža ilgums pakāpeniski pagarinās. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka sievietēm tas ir nedaudz garāks kā vīriešiem, un tie ir vidēji 76 gadi. Starp ilgdzīvotāju valstīm jāmin Japāna, ar garu mūžu var lepoties arī zviedri un šveicieši.