Ventspils jauniešu uzņēmumi starp labākajiem Latvijā

Ventspils skolēnu mācību uzņēmumi “Clay Break”, “Clay Play” un “SensDrums” iekļauti starp 20 labākajiem dalībniekiem vidusskolas grupā “Junior Achievement Latvia”. Konkurss turpinās, un cīņa par labāko skolēnu mācību uzņēmuma titulu vēl aizvien notiek, lai pārstāvētu Latviju Eiropas skolēnu mācību uzņēmumu finālā.

Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Anita Jozus jauniešus motivē gadu no gadu. Katru gadu tiekot veidoti uzņēmumi, kas pastāv mācību gada ietvaros. Komandas startējot veiksmīgi – ik gadu ir vismaz viena komanda, kas tiek finālā.

Mācību uzņēmumā “SensDrums” sadarbojas Ventspils 2. vidusskolas un Ogres tehnikuma skolēni. Viņi ražo elektroniskas bungas ar sensoriem, kas reaģē uz pieskārienu, kā arī izstrādā atbilstošu aplikāciju viedtālrunim. Savukārt komandas no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas - “Clay Break” un “Clay Play” - paši pastāstīs vairāk par sava uzņēmuma produktu.

Alise un Kārlis, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, stāsta, ka ideja ir radīt dabai draudzīgas rotaļlietas, kas izgatavots no papīra māla. Tas esot arī makam draudzīgi. Lielākais šķērslis esot bijis uzsākt projektu, bet pēc tam – piesaistīt klientus.

Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolnieces Asnāte un Agneta pauž, ka “ClayBreak” ražo māla šķīvjus. Galvenā doma tiem – uzrakstīt savas domas, pēc tam izšķaidīt.

Jāpiemin, ka vēl viens Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums “EVEBIJOUX” (ražo pašdarinātas rotaslietas, kuras iespējams arī personalizēt) ieguva galveno balvu nominācijā - labākais reklāmas video. Paši skolēni un skolotāji saka, ka galvenais ir nākt un darīt, jo rakstura īpašības un nepieciešamās prasmes var izkopt, attīstot savu uzņēmumu.


Foto: ekrānuzņēmums no "Clay Play" reklāmas