Ventspils Mūzikas bibliotēkā koncerti vietējiem mūziķiem

Aija Volka ir bibliotekāre, kas savam priekam atrod laiku muzicēt. Vārdu autore dziesmām lielākoties ir viņa pati. Pirmā dziesma sarakstīta septiņu gadu vecumā. “14 gadu vecumā paņēmu lirisko dzejoļu krājumu, rakstu mūziku visam pēc kārtas. Tā man tāds liriskais cikls ir tapis. Pašai ar saviem tekstiem ir gribējies vairāk ko džeziskāku. Man patīk arī latīņu mūzika.”

Aija ir pirmā šogad, kas uzstājusies Ventspils Mūzikas bibliotēkas uzsāktajā ciklā ar nosaukumu “(ne)akadēmiski’’. “Cikls ir paredzēts mūziķiem vai mūzikas entuziastiem, kas nav spējīgi pulcēt zāles, pārdot biļetes. Bet viņi ir radoši. Raksta vai izpilda mūziku. Un Aija bija viens no tiem cilvekiem. Ticiet man, šiem cilvēkiem saņemties uz savu koncertu nav tik vienkārši. Mūzikas bibliotēka un es – mēs esam tie dzinuļi, kas saka: “Tu vari. Tev sanāks. Tev ir, ko rādīt.”” stāsta Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja Inga Aulmane.

Mūzikas bibliotēka Ventspilī ir vieta, kur var klausīties mūziku, izvēlēties notis dažādiem instrumentiem, lasīt literatūru par mūzikas vēsturi. Te atrodas instrumenti, kurus drīkst spēlēt, vai gluži pretēji – izveidota klusuma telpa, kurā var brīdi pabūt vientulībā vai klausīties netraucēti mūziku austiņās. Šāds bibliotēkas modelis izveidots sadarbībā ar Ventspils koncertzāli, pagaidām ir vienīgais Latvijā. Volka: “Te ir ne tikai grāmatas, ne tikai prese, bet arī izstādes. Šeit ir koncerti. Šeit apgrozās inteliģenti cilvēki. Man tiešām ir aizraujoši šeit būt, īpaši šeit, Galvenajā bibliotēkā, jo radošiem cilvēkiem vai studentiem ļoti iedvesmojoša vieta.”

Neakadēmiskā koncertu cikla pirmajā koncertā kahonu spēlēja un bītboksoja arī Aijas vecākais dēls – 12 gadus vecais Regnārs. Pieaicināta arī draudzene kontrabasiste Guna Pūce, kas ikdienā veic optometristes darbu. Par žurnālistes, mūziķes un bibliotekāres Aijas Volkas aizraušanos ar mūziku var lasīt arī viņas izveidotajā mājaslapā, bet ikdienā viņa paralēli bibliotekāres pienākumiem lasa lekcijas par žurnālistikas vēsturi skolu jaunatnei, veic novadpētniecības darbu un studē bibliozinātni jau kā otro savas izglītības maģistra programmu. Uzrunāta sniegt koncertu, viņa piekritusi uzreiz.

Ventspils Mūzikas bibliotēka pilsētā dzīvojošo mūziķu koncertus sola turpināt regulārā ciklā, ieeja uz šiem pasakumiem koncertzāles “Green room” telpās būšot bez maksas.