Ventspils novadu pārņēmis autoorientēšanās bums

Auto Foto Orientēšanās pasākumā "Ventas kreisais krasts 2021" piedalījušies jau teju 600 cilvēki. Jūrkalnes tautas nama vadītāju varēja sastapt šajā nedēļas nogalē, kad viņa devās uz Popi, lai iedvesmotu kolēģes rīkot līdzīgu izkustēšanos upes otrā krastā.

Kristīne Skrulle, Jūrkalnes tautas nama vadītāja, stāsta: “Tas ir mērķis, lai iepazītu tos pagastus, jo ne visi zina, kur tādi pagasti atrodas. Nu, labi, Jūrkalne ir tāds zināmāks pagasts, tur ikdienā cauri brauc, bet, piemēram, tādas Ziras, ikdienā jau tur īpaši neviens nebrauc!”

Ja pirmais maršruts tapis pa Vārves, Užavas, Ziru un Jūrkalnes novadiem, tad nākamā kārta varētu būt Ugālē, Usmā, Popē un Puzē.

Agnese, Ilze un Inga nolēmušas visu dalībnieku vidū būt pamanāmākas, tāpēc organizatori pat iedevuši diplomu par “Corona laika frizūrām”. Katrai ir sava pieredze izbraucot Ventspils novadu.

Ilze Reimane: “Žēl, ka bijām aizņemtas un nevarējām iepriekšējās dienas to darīt! Ka mēs visu vienā dienā. Tas bija ekstrēmi, bet bija labi!”

Agnese Laure: “Tās vecās skolas un kombināti, kas bija kādreiz padomju laikos. Jā, nostalģija pārņēma, bet realitāte ir tāda, kāda ir.”

“Tas ir veids, kā tu atrodi pozitīvo šajā visā. Ja tu sēdēsi mājās un domāsi tikai par to, kas notiek, tad ir, kā ir,” pauž Inga Zaļkalne.

Ventas kreisā krasta orientēšanās maršrutus var saņemt četros tautas namos arī pēc sacensību beigām, jo interese par izstrādāto maršrutu ir milzīga. Dalībniekiem būs jāatrod kartē atzīmētos kontrolpunktus un jāizpilda uzdevums, ja tāds dots. Reti kurš šo maršrutu var pieveikt vienā dienā, arī Ketlīnas ģimene brauca divas dienas, bet pašai Ketlīnai šī bija iespēja praktizēt auto vadīšanu, kur būs jākārto eksāmens.

Ketlīna Pleinica stāsta: “Ļoti, ļoti forši! Aizbrauc, un tur ir daudz cilvēku apkārt, jo pierasts, ka, mājās sēžot, tikai caur ekrānu tu redzi savus draugus.”

“Bija tā, ka bija sniegs. Un, ja kaut ko nevar atrast - pēc pēdām visu var atrast. Bija nostaigāts, un pirmajiem bija grūtāk, bet tie, kas brauc pēcpusdienā - tiem bija vieglāk, protams,” saka Roberts Kraulis.

Ventspils novadā nedēļas nogalēs nu var sastapt automašīnas pat attālos nostūros! Tas nav ierasts, jo Ventspils novads ir trešais mazapdzīvotākais novads Latvijā.Foto: unsplash.com