Vērienīga svētku diena Daugavpilī

Daugavpilī svētku gaisotnē atdzīvojies pilsētas centrs - paralēli tradicionālajiem Rīgas ielas svētkiem, citādākā rosībā norisinājušies vēl trīs festivāli.

Šogad Covid-19 ierobežojumu dēļ durvis slēdza vairāki Daugavpils restorāni un kafejnīcas. Arī pēc ierobežojumu mīkstināšanas sekas joprojām ir jūtamas. Ielu ēdienu festivāls ēdinātājiem deva iespēju ar pilnu jaudu iekurt uguni, sildīt katlus un pannas, un sagaidīt viesus.

Nobaudījuši dažādus ēdienus, daugavpilieši un pilsētas viesi iepazinās ar ebreju tautības kultūru. Speciāli ebreju kultūrai veltītajā festivālā bērnus iepriecināja klaunu pārsteigumi no „Mēs no KOKO planētas”, savukārt, pieaugušie varēja praktizēt dejotprasmi ebreju dejas „Havanagila” meistarklasē un daugavpilietim Oskaram Strokam veltītajā tango nodarbībā.

Artūrs, daugavpilietis: „Forši ir tas, ka ir vairākas skatuves, un viņas ir samētātas pa vairākām mazām ieliņām un tā, ka tu vari aiziet, un katru reizi kaut kas cits notiek. Nav tā, ka tu gaidi vienu koncertu un pēc tam otru, un visi vienā vietā.”

Tikmēr galvenais notikums, Rīgas ielas svētki, tika veltīti dzelceļa tematikai, jo tas šogad svin simtsešdesmit gadu jubileju ne tikai Daugavpils, bet arī Latvijas mērogā.

Līga Čible, pasākuma mākslinieciskā organizatore: „1860. gadā Dinaburgā toreiz pienāca dzelceļš no Pēterburgas, un tikai tad turpināja būvēt uz Varšavu un gadu vēlāk varēja nokļūt uz Rīgu. Tā kā īpašs ir pats notikums, ka Daugavpilī dzelzceļš ir ātrāk bijis nekā Rīgā.”

Svētku izskaņā apmeklētāji varēja baudīt dzelzsceļa tematikai veltītu mūzikas festivālu.