Veselavas Zirgu pastā tapis Brīnumu mežs

Sagādāt prieku sev un citiem – tā var teikt par Veselavas Zirgu pasta saimniekiem, kuri Vidzemes šosejas malā netālu no Bērzkroga aicina iegriezties Brīnumu mežā.

Piestāt pie Veselavas Zirgu pasta ēkas jau šosejas malā aicina Sniegavīrs un nākamā gada simbols – zaķis. Caur eglīšu vārtiem  doties pagalmā aicina šīs vietas saimniece Sigita Norvele. Dodamies skatīt, kas tad ir šis brīnumu mežs, kas tagad iemājojis Zirgu pastam blakus esošajā klēts ēkā. Pirmajā telpā vietējie mājražotāji piedāvā savu produkciju, kas varētu noderēt Ziemassvētku dāvanām, bet tālāk ik viens mazais apmeklētājs ir aicināts uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim. 

Dodoties nākamajā telpā, jau arī viņš pats – Ziemassvētku vecītis. Protams, ka bērniem tas ir īsts brīnums. Kad Ziemassvētku vecītim noskaitīts dzejolis un nodota arī vēstule, mazais Markus arī atklāj, kāda vēlme tad tajā bija ierakstīta. 

Jāteic, ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem Zirgu pasta ēkās uzburtais brīnumu mežs ar gaismiņām,  pašu  Ziemassvētku vecīti, protams, raisa pirmssvētku sajūtu.

Veselaviete  Viktorija Barinska ir pārsteigta par šīm pārvērtībām, ko pirmssvētku laikā var te piedzīvot: “Fantastiski, bērniem ir, ko redzēt, pašiem arī, no ārpuses es nemaz nenojautu, ka te iekšā ir tik skaisti. Forši, ka atnācām, tā silti un gaiši palika.”

Pie šosejas malā esošā Zirgu pasta piestāj arī ne vien garāmbraucējs, te iegriezusies arī alūksniete Nadīna ar ģimeni: “Mums nejauši tas sanāca, vienkārši ieraudzījām, ka ceļa malā kaut kas ir, un piestājām, šeit viss tik skaisti izdekorēts, ka šo brīnumaino sajūtu var noķert.”

Veselavas Zirgu pasta saimniece Sigita Norvele stāsta, ka šī ideja – rast vietu, lai ģimenes ar bērniem varētu satikt Ziemassvētku vecīti – radusies dzīvojot Īrijā. “Mēs tur nodzīvojām diezgan ilgus gadus, gandrīz vai turpat tuvu desmit gadiem. Vīrs vēl ilgāk. Mums mājās ir bildes, kur ar bērniem tiekamies ar Ziemassvētku vecīti, bet ne šādā vietā, bet gan tirdzniecības centros. Daudz kas ir darīts tieši ar vēlmi palīdzēt, bez samaksas, kā jau pa draugam, atvedot šo pieredzes stāstu no Īrijas, ieliekot to šeit, ir tapis kaut kas šāds. Bet vai tas ir kā peļņa –  nē. Tas, kas ir ieguldīts šeit, tas noteikti nenesīs peļņu.”

Bet rosības  netrūkst jau arī ārā. Lai sasildītos, uz ugunskura vārās gan zupa, gan veselības tēja, kurā, kā saka tās vārītāja Anna Lutere, viss, ko arī šobrīd var atrast dabā – egļu skujas, kārklu mizas. “Tā ir vitamīnu tēja! Ja mēs dzertu lasīto tēju, nevajadzētu iet uz aptiekām!”

Radīt Ziemassvētku brīnumu mežu Sigitai palīdzējuši daudzi rūķi – gan draugi un paziņas, gan paši vietējie cilvēki. Atsaukusies arī Bērzkroga zirgu saimniece Kristīne Leščinska, kura bērniem piedāvā izjādes.

Vietējiem cilvēkiem jau galvenais prieks ir par to, ka šī vieta, ēka, kas gāja bojā, tagad iegūst jaunu dzīvību, par to gandarīta ir arī Anna Lutere. “Es teikšu tā: es esmu tik laimīga, ka neatceros, kad esmu bijusi tik laimīga. Tas te viss stāvēja tik ilgus gadus un nekustējās. Vērēja atnākt viena sieviete un šādā īsā periodā izveidot šo te.. Es vienkārši staroju par to, ka ir tik enerģiski cilvēki.”

Ar šo Ziemassvētku brīnumu mežu Sigita vēlas iedzīvināt arī Zirgu pasta stacijas ēku, kuru apņēmusies atjaunot.

Ziemassvētku vecīša brīnumu mežs piestāt Veselavas Zirgu pastā aicinās brīvdienās līdz gadumijai.