Veterānu sporta spēles Valmierā

Dalībnieki no visas Latvijas pulcējās Valmierā, lai aizvadītu 57. Latvijas sporta veterānu sporta spēles. Dalībnieki mērojās spēkiem tādos sporta veidos kā peldēšana, basketbols un volejbols.

Jānis Zuments, sporta spēļu dalībnieks no Naukšēniem: Sports - tā ir mūsu mīlestība, veselība. Galvenais jau nesēdēt dīvānā. Šitie čaļi tā nedara, viņi nebīda telefonus un internetā nesēž dienām. Viņi spēlē ne tikai volejbolu, bet nodarbojas arī ar citiem sporta veidiem, bet pamatā tas ir volejbols.” 

Latvijas Sporta veterānu savienība sporta spēles organizē ar mērķi iedvesmot kustībai un sportiskām aktivitātēm. To posmi norisinās dažādās pašvaldībās, un sezonas laikā komandas sacentušās kopumā 24 sporta veidos.

Ivans Klementjevs, LSVS prezidents: Viņi ir kā paraugs jauniem cilvēkiem, tāpēc, ka mums šeit piedalās pat 92 gadus vecs dalībnieks. Viņš spēlē galda tenisu, stāv pie galda un atsit to bumbiņu atpakaļ. Tas ir labs paraugs, ka jauniešiem arī vajag kustēties.”

Sportisti cienījamā vecumā pierādījuši sevi arī tādos sporta veidos kā svara bumbas celšana, vieglatlētika, minifutbols un stieņa spiešana guļus. Tikt galā ar vairāku desmitu kilogramu smagiem svara stieņiem ir pa spēkam arī sievietēm - pauerliftinga disciplīnā Valmierā piedalījās 15 dāmas

“Dāmas aizraujas, sporta veids demokrātisks, var nodarboties jebkurā vecumā, varbūt 10 gados nebūtu labi vēl stieni spiest. Augšējās latiņas šeit nav. Šodien vecākajam dalībniekam ir 79 gadi, nākamgad 80 gadnieks būs,” stāsta Latvijas Pauerliftinga federācijas vadītājs Andrejs Rožlapa.

Ik gadu Latvijas Sporta veterānu savienība sporta spēlēs cenšas iekļaut arvien jaunas disciplīnas. Nākamgad tas varētu būt badmintons. Līdz tam sportistiem vēl priekšā šīs sezonas nākamais posms rudens krosā.