Vētra aptur kuģu satiksmi - daudzi stāv reidā bez enkuriem

Nedēļa aizsākusies ar stipru vēju, par ko jau savlaicīgi brīdinājuši meteorologi. Daudzviet konstatēti elektrības pārrāvumi un nogāzti koki. Vēja dēļ Latvijas ostās apturēta arī kuģu kustība.

Šodien Kurzemes piekrastē izsludināts oranžais vētras brīdinājums, pūš stiprs ziemeļrietumu vējš, kurš Ventspilī maksimālo spēku sasniedza plkst. 12.30 dienā. Ventspils ostā konstatēti 26,9 metri sekundē. Dienās, kad Latvijā izsludināts sarkanais vai oranžais brīdinājums - uz kājām tā īsti nostāvēt nevar. Arī Ventspils un Liepājas ostās kuģu satiksme šodien ir apturēta. Kravu uzņemšana kļuvusi bīstama.

Šodien kuģu satiksme Ventspils ostā ir apturēta, tiek plānots, ka tā atjaunosies vien rīt no rīta. Ostā atrodas desmit kuģu, trīs no tiem tankeri, kam bija plānots kraut naftas produktus. Vairāki kuģi stāv reidā bez enkuriem, stiprā vēja dēļ kuģi dreifē. “Mēs pieturamies pie reālās situācijas. Viļņu augstums sasniedz līdz pieciem metriem! Mēs nevaram iziet aiz ostas vārtiem, nevar loču kuģi ne izsēdināt loci, ne loci uzņemt. Mēs esam ierobežoti,” saka Gunārs Trukšāns, Ventspils ostas kapteinis.

Oranža līmeņa brīdinājums šodien izsludināts vairākos piekrastes novados. Savukārt Liepājas ostas kapteiņdienests apstiprina, ka kuģu kustība ostā nenotiek, bet stiprākais vējš 26,4 metri sekundē Liepājā fiksēts 8.00 no rīta.

Rīgas ostā kuģu ienākšanu un iziešanu no ostas ierobežoja šorīt, atzīstot, ka laikapstākļi pietuvojas meteorologu prognozētajam, vējš sasniedz jau 31 metru sekundē.

Kurzemē konstatēti arī elektrības padeves pārrāvumi, šajās dienās papildus noslodzē strādā arī Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests. Piemēram, Ventspilī šī ir jau otrā reize nedēļas laikā, kad izsludina bīstamu situāciju, jo piektdienas naktī stiprā vēja brāzmas norāva jumtu Ventspils sociālā dienesta ēkai pilsētas centrā, jumts ar vēja brīzi tika uzmests blakusesošajai laulību zālei, tikai veiksmīgas sagadīšanās rezultātā aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspilī nenotika neviena kāzu ceremonija.

Visos Latvijas piekrastes novados un pilsētās bīstamā situācija un oranžais brīdinājums būs spēkā līdz pat sešiem vakarā. Sarkanā līmeņa brīdinājums tiktu izsludināts, ja prognozētais vēja ātrums brāzmās sasniegtu 33 metrus sekundē.