Vidzemē iedzīvotājiem ierastos septiņus VP iecirkņus apvieno trijos

Turpinot restrukturizāciju visā Valsts policijā (VP), Vidzemes reģiona pārvaldē esošie septiņi iecirkņi apvienoti trijos, informēja VP.

Lai nodrošinātu Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas projekta rekomendāciju ieviešanas pasākumu īstenošanu policijā, turpinās darbs pie jau uzsāktajām strukturālajām pārmaiņām Valsts policijas struktūrvienībās, norāda VP.

"Turpinot iesāktās strukturālās reformas, policija ir nonākusi līdz būtiskām izmaiņām - šodien, 2022.gada 1.novembrī, uz jaunā pārmaiņu ceļa nostājusies policijas Vidzemes reģiona pārvalde, kurā jau veiktas nepieciešamās strukturālās pārmaiņas, pārskatot un pielāgojot jaunu policijas darba modeli atbilstoši mūsdienu situācijai un nepieciešamībām. Pārmaiņas nekādā ziņā nemazina policijas pieejamību iedzīvotājiem un policija tupinās rūpēties par iedzīvotāju drošību, tikai nu jau jaunā darbības modelī un uzlabotā struktūrā," saka Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Policija skaidro, ka Vidzemes reģiona pārvaldes pārmaiņu redzamākā daļa skar līdzšinējos septiņus iecirkņus. Iedzīvotājiem ierastie septiņi iecirkņi, saglabājot struktūrvienību līdzšinējās atrašanās vietas un pieejamību, ir apvienoti trijos - Rietumvidzemes, Ziemeļvidzemes un Dienvidvidzemes. Pārvalde pāriet uz grupu vadības principu - primāri uz trim virzieniem, kas ir reaģēšana, izmeklēšana un prevencija.

Reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas birojā izveidotas divas nodaļas, attiecīgi organizējot kriminālpolicijas izmeklēšanas darbu šādos virzienos - kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa un kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļa.

Savukārt Kārtības policijas biroja sastāvā turpmāk centralizēti vairs nav patruļpolicijas un ceļu satiksmes uzraudzības struktūrvienības - tās reorganizācijas ceļā ir novirzītas uz jaunizveidotajiem iecirkņiem, tādējādi stiprinot iecirkņu reaģētspēju uz visu veidu notikumiem.

LETA jau rakstīja, ka Valsts policija pakāpeniski ievieš strukturālās reformas Valsts policijas struktūrvienībās. 

Policija turpina restrukturizāciju visā valsts policijā un par tām informēs arī turpmāk, atbilstoši veikto pārmaiņu gaitai. Paredzēts, ka tās tiks ieviestas līdz 2023.gada jūlijam.


Foto: Freepik