Vidzemē ugunsdzēsēji ziedo bērniem slimnīcās

Piekritīsiet, ka nav jāgaida kāda īpaša diena vai svētki, lai sagādātu prieku citiem. Un šis būs stāsts par prieku, kuru Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes darbinieki vēlējās dāvāt bērniem, kuriem kādu laiku nākas pavadīt slimnīcā. Pašu finansētajā akcijā “Lai tev spēks veseļoties” sarūpētās mīļumlietas jau nogādātas uz četrām slimnīcām Vidzemē. 

Dāvanu kastē gan spēles, gan rotaļas un grāmatas un arī pa kādam gardam našķim, kurus bērniem sarūpējuši ugunsdzēsēji, glābēji, inspektori, dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi glābšanas dienesta darbinieki. 

Kolēģu atsaucība bijusi liela, jo ikviens kādreiz ir saskāries ar slimnīcu - bērnībā vai uztraucoties par savām atvasēm, tāpēc vēlme iepriecināt ļoti labi saprotama ikvienam.

"Spēka kastes", kā paši tās nodēvējuši, ar saziedotajām lietām nogādātas uz slimnīcām, kurās atrodas bērnu nodaļas: Alūksnē, Cēsīs, Madonā un Valmierā.

Vidzemes slimnīcas virsārste Irina Krastiņa atklāj, ka medmāsām un ārstiem pirms dažādām procedūrām bērnus nākas iedrošināt ar končiņām, mantiņām un pierunāšanu. Jaunās rotaļlietas noteikti viņus uzmundrinās, turklāt to, ko paši būs izvēlējušies, pēc ārstēšanās slimnīcā varēs turpināt mīļot mājās.  

Uzzinot par šādu akciju, tai atsaukušies arī glābšanas dienesta kolēģi Kurzemē un jau šajās dienās vairākas “spēka kastes” nogādātas uz vietējām slimnīcām. Vidzemes reģiona brigāde plāno šo ideju turpināt un otro akcijas tūri sarīkot nākamgad pavasarī. Glābēji šai iniciatīvai aicina pievienoties arī citas iestādes un uzņēmumus.