Vidzemes iedzīvotāju viedoklis par stingrāku ierobežojumu nepieciešamību dalās

Kā jau visā sabiedrībā, arī Vidzemē iedzīvotāju domas par to, vajag vai nevajag stingrākus ierobežojumus, dalās, neraugoties uz to, ka slimnīcas pie sliktākā scenārija pat var nepieņemt pacientus ar lauztām rokām, kājām, ar apendicīta operācijām.

“Man liekas, ka tie ierobežojumi jau ir, varbūt vajag, grēks jau teikt, sportistus, lai bērni nebrauc uz baseinu, tomēr viņi visi tur ir kopā. Veikalos varbūt kaut ko vajag. Cilvēki neklausās, viņi domā, ka vakcinētie slimo. Viņš, cilvēks, domā tā - nu, tās ir manas domas -, ka viņš ir vakcinējies, tad, viss, nospļauties, es vairs neko neierobežošu, bez maskas staigāšu,” saka Irēna, Valmieras iedzīvotāja.

 “Vajag, mēs esam stipri lielos gadus, bet vajag. Es šodien izlasīju vienu interviju, kur selekcionārs Rukšāns, viņam brālis nomira ar šo te mērkaķi. Vajag, ja cilvēkam ir kāda kaite, kur nedrīkst potēt, nu, tad ar ģimenes ārstu ir jāsasaista, bet mūsu uzskats ir tāds, ka vajag,” pauž Raita un Uldis, Valmieras iedzīvotāji.

 “Tas iedzīs depresijā cilvēkus, vajag kaut ko pozitīvu, kaut ko jauku, krāsainas lapas, mūziku uz ielām. Lai cilvēks atiet no tās ikdienas, no tā, ka tev - nedrīksti, nedrīksti. Mazam bērnam arī nevar teikt “nedrīkst”, ir jāsaka, ko tu drīksti,” saka Ginta, Valmieras iedzīvotāja.

Pastiprināta kontrole no policijas puses bija arī pavasarī. Jautājums, vai dienestiem vispār ir tāda kapacitāte, lai spētu kontrolēt. “Šobrīd mēs arī savu pašreizējo resursu ietvaros šo darbu arī veicam. Kā jau minēju, visiem klāt nenostāvēsim ne šodien, ne rīt. Būs cilvēki, kas to nesapratīs un kas varbūt sapratīs vairāk, bet, ja būs šāds uzdevums no Valsts policijas vadības, tad arī iesaistīsimies, vēl lielāku kontroli kā šobrīd arī nodrošināsim,” uzsver Jānis Bagāts, Valsts policijas pārstāvis.

Policijā gan atzīst - arī tās darbinieki ir uz spēku izsīkšanas robežas, bet savu darbu pildīs. Valmieras iedzīvotāji ReTV Ziņām pauž uzskatu, ka pastiprināta uzraudzība no policijas ir vajadzīga.  “Policistiem vajag pastiprināt savu darbu. Es jau saprotu, ka viņiem darbs ir tā jau, nu, bet jauniešus nekādīgi nevar aprobežot, viņi jau neklausās,” saka Irēna.

 “Tas neko nedos, tāpēc, ka cilvēkus ar policiju tu iebaidīt nevari,” atzīst Ginta.

 “Lai piepalīdz policija, es kādreiz arī biju sabiedriskais policists, bet, lai piepalīdz, ja var, ja štati un cilvēku skaits atļauj,” saka Raita un Uldis.

Tikmēr mediķi, epidemiologi, arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji saka, ka, ja sabiedrība neievēros stingros nosacījumus un ja valdība vilcināsies, situācija Latvijā būs ļoti smaga.


Foto: Freepik