Vidzemes reģiona labākā pastniece dienā noiet padsmit kilometrus

Nebiju gaidījusi tādu novērtējumu - tā stāsta par Vidzemes reģiona labāko pastnieci atzītā Māra Krišjāne. Sestajā martā būs jubilejas 15. gads, kopš Māra šuvējas profesiju atstāja mājās un iekāpa pastnieces kurpēs.

Vidzemes reģiona labākā pastniece Māra Krišjāne saka: “Viena darbiniece saslima, un viņa saka: “Tu sēdi mājās, atnāc man pāris mēnešus pastrādāt.” Tā atnācu uz pāris mēnešiem.”

Agrāk pastnieku bija vairāk, taču ar laiku darbinieku skaits samazinājās, bet piegādājamo adrešu skaits paliek nemainīgs. Katru dienu Māra pa Smiltenes paugurainajām ielām nostaigā teju pusmaratonu ar somu uz pleca, kas īpaši smaga ir mēneša sākumā, kad cilvēkiem jāpiegādā žurnāli.

Māra Krišjāne: “Kādi 17 kilometri ir jānosoļo. No pusē astoņiem līdz kādiem diviem, trijiem, kā katru reizi. Kad pensijas, tad mazliet ilgāk, kad nav, tad ātrāk.”

Iedzīvotāji atzīstami novērtē pastnieces darbu un aicina piesēst pat pie kafijas tases. Tiesa, šajā laikā uzaicinājumus Māra noraida. Iemesls tam nav tikai pandēmijas apstākļi, bet arī darba pilnā soma, kura dienā jāpapildina četras reizes, bet papildināšana nenotiek tikai pasta nodaļā.

Darba gaitas Mārīte, kā viņu iesaukušas kolēģes, pavada ar smaidu uz lūpām - tā arī esot labākās pastnieces panākuma recepte.

“Kā tu pats attieksies pret cilvēkiem, tā cilvēki pret tevi. Nekad jau tā nav, ja tu kā pūķis iesi, tad tev tāpat atbildēs,” saka Māra Krišjāne.

Kolēģi Māru raksturo kā saprotošu, komunikablu un atbildīgu pret saviem darba pienākumiem. Pastniekam dažkārt pat jābūt kā psihologam, uzklausot cilvēku raizes.

“Latvijas Pasts” jau desmito reizi rīko konkursu “Mans pastnieks”, lai katrā Latvijas reģionā noskaidrotu aizvadītā gada precīzāko, zinošāko un izpalīdzīgāko pastnieku. Labākos darbiniekus nosaka klienti, kuri šogad aizpildīja vairāk nekā 11 tūkstošu anketas.

“Jā, latiņa ir augstu uzlikta. Protams, tas ir liels pagodinājums visam kolektīvam, visi mums strādā ar atbildības sajūtu,” saka Solvita Sprancmane, “Latvijas Pasta” Smiltenes nodaļas vadītāja.

Kā saka Vidzemes labākā pastniece, viņas profesijā nav kāda gadalaika, kurš būtu labs vai slikts. Galvenais, lai nav par karstu, aukstu un nebūtu nokrišņi.