Vidzemes rietumu daļā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -16 grādiem

Agrā pirmdienas rītā Kurzemē un Vidzemes rietumu daļā ir skaidras debesis, tādēļ šajos reģionos valda lielākais sals, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Daudzviet Kurzemē un Vidzemē gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10..-14 grādiem, vietām Limbažu, Cēsu un Siguldas pusē termometra stabiņš noslīdējis līdz -16 grādiem.

Zem mākoņiem Vidzemes austrumos un Latgalē gaisa temperatūra ir -5..-8 grādi, savukārt teritorijā, kas atrodas dienvidos no Rīgas līča, gaisa temperatūra vietām nav noslīdējusi zemāk par -3..-4 grādiem.

Visā valstī valda lēns vējš un bezvējš, nav ievērojamu nokrišņu. Atsevišķās vietās Kurzemē un Vidzemē izveidojusies migla un sarma.

Liepājā un vietām tās apkārtnē nav sniega, Kurzemes un Zemgales lielāko daļu klāj 1-9 centimetrus bieza sniega sega, savukārt daudzviet Vidzemē un Latgalē ir 20-40 centimetrus dziļš sniegs.

Rīgā izklīst mākoņi un, pūšot lēnam ziemeļu vējam, pazeminās gaisa temperatūra, piecos rītā tā bija -3..-4 grādi, pie pilsētas austrumu robežas -6 grādi. Novērojumu stacijā pilsētas centrā ir septiņus centimetrus bieza sniega sega.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdienas pēcpusdienā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +2,0 grādiem Liepājā līdz -5,1 grādam Alūksnē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 26.februārī bija +23 grādi Grieķijā, Bulgārijā un Rumānijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -28..-29 grādi Somijā un Krievijas ziemeļos.


Foto: Freepik