Vidzemes slimnīcā gatavi Covid-19 pacientu uzņemšanai

Šobrīd Vidzemes slimnīcā ir jau vairāk nekā 60 ar Covid-19 inficēti pacienti. Pasliktinoties situācijai kopumā valstī, arī Vidzemes slimnīcā pieņemts lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu. Tas nozīmē, ka tiek pārtraukta plānveida veselības aprūpes sniegšana, lai varētu atvieglot mediķu un iestādes darbu kopumā ar Covid-19 pacientiem.

Vidzemes slimnīcā plānveida veselības aprūpes sniegšana uz laiku ir pārtraukta stacionārā un dienas stacionārā. Slimnīcā ir pārveidotas 102 gultas vietas, kas domātas ar Covid-19 inficētiem cilvēkiem. “Terapijas profilā būs apgrūtināta pacientu uzņemšana, jo visa nodaļa pilnībā pārvēršam par Covid-19 pacientu nodaļām, visi pārējie pacienti, tad būsim spiesti izvietot citās profila nodaļās,” saka Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Covid-19 uzliesmojuma otrā viļņa laikā rekords Vidzemes slimnīcā bija 68 pacienti, bet šobrīd tie jau ir 62, vēl divi ir smagā stāvoklī. Slimnīcā esošo cilvēku skaits ar Covid-19 vīrusu pieaug katru dienu, aizvadītajā diennaktī tie bija 14 jauni gadījumi, kamēr no slimnīcas izrakstīja septiņus. Pagaidām vēl slimnīcas personāls tiek galā ar pieaugušo cilvēku skaitu. “Pagaidām tiekam, bet mēs prognozējam, ka būs vēl sliktāk, tā nebūs labāka, ņemot vērā Latvijā saslimušo cilvēku skaitu. Arī mūsu medicīnas personālam tā būs liela slodze, lai tiktu pāri trešajam vilnim. Izskatās, ka šis vilnis būs lielāks,” saka Uģis Muskovs.

Lielākā daļa slimnīcā ar Covid-19 nonākušie iedzīvotāji nav vakcinēti, tikai 10% cilvēku ir saņēmuši poti. Vēl aizvien aktuāls paliek jautājums, cik daudz pacientu ir ar viltus sertifikātiem. ReTV Ziņās jau vēstījām, ka slimnīcā ir aizdomas ir par vienu pacientu. Taču medicīnas iestādē to nevar konstatēt.

Līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu slimnīcā, nupat durvis vērtas atjaunotajai Neiroloģijas nodaļai. To renovēja četrus gadus, izmaksām sasniedzot aptuveni septiņus miljonus eiro. Šajā nodaļā gultas vietas ir mazliet vairāk nekā 30 pacientiem. “Šī Neiroloģijas nodaļa ir plašāka, gaišāka, ergonomiskāka vide gan pacientiem, gan arī darbiniekiem. Mēs varam sniegt kvalitatīvākus pakalpojumus visā Vidzemes reģionā, mums ir laba komanda, lai mērķi izpildītu,” pauž Ilze Ikerte, Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļas virsārste.

Taču atjaunotās nodaļas telpas nemazina Vidzemes un arī citās medicīnas iestādēs esošo problēmu - personāla trūkumu. “Protams, dežūras Uzņemšanas nodaļā, insulta vienībā, ir problēmas ar darbinieku trūkumu, vajadzētu vēl papildu ārstus, lai paveiktu apjomīgo darbu. Brīžiem tas patērē 32 darba stundas pēc kārtas, piemēram, tagad esmu pēc diennakts dežūras,” atzīst Ilze Ikerte.

Neiroloģijas nodaļa turpinās strādāt arī ārkārtas situācijas laikā, tāpat ir iezīmēts scenārijs, ja Reanimācijas nodaļa būs pārpildīta, tad šos pacientus varētu pārvest uz nupat atjaunoto nodaļu, lai būtu brīva vieta Covid-19 pacientiem. 


Foto: Freepik