Vidzemes slimnīcā piegādātas Covid-19 vakcīnas

Vakcīnas Vidzemes slimnīcā atvestas īsi pirms astoņiem rītā. Tās Latvijā ievestas pirms divām dienām, kā arī noglabātas Valsts asins donoru centrā īpašos apstākļos – mīnus 75 grādos.

Personāls Vidzemes slimnīcas ambulatorajā daļā apstiprinoši paraksta dokumentus, preperātu uz pagaidu laiku novieto skapī. Atbildīgie izjūt satraukumu, lai izpildītu visus precīzos nosacījumus vakcīnas veikšanā. Nepieciešams ievērot pat adatas leņķi, kādā zāles jāņem no vakcīnas pudelītes. Jāpiebilst, pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām var uzglabāt +2 līdz +8 grādos, taču slimnīcas šīs devas plāno jau izlietot ātrāk.

Zāles saņems pirmās frontes līnijas darbinieki - mediķi, kuri ir tiešā saskarē ar Covid-19 pacientiem, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Vidzemes slimnīcas ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde uzsver, ka uz šo dienu gatavi vakcinēties tikai 40 procenti slimnīcas darbinieku.

Agenese Ivane, radioloģijas nodaļas virsmāsa, Vidzemes slimnīcā saņēma pirmo vakcīnu. Par to, vai nepieciešams vakcinēties pret Covid-19, viņai neesot bijis šaubu. Esot gan kolēģi, kas vīrusu izslimojuši, tādēļ vakcīnas devu pagaidām saņemt nevēlas.

Potēties – katra paša izvēle. Ambulatorās daļas vadītāja stāsta, ka potēšana ir līdzīga citām vakcīnām, taču esot nianses, kurām jāpievērš uzmanība, lai deva būtu efektīvāka.

Atkārtota deva būs jāsaņem pēc 21 dienas, atgādinājumu vakcinētajiem sūtīts gan telefonā, gan tika iedota informatīva apliecība.

Vakcinēšanās notiek ik pēc 15 minūtēm, lai nerastos liela drūzmēšanās pie kabineta durvīm. Rindā otrs pēc kārtas ir Vidzemes slimnīcas vadītājs, kurš atzīst, lai gan pašreizējais laiks ir gana stresains, slimnīcas darbinieki ir pieredzējuši, ar Covid-19 vakcīnas ievadīšanu problēmu nebūs.

Katru pirmdienu slimnīcā nogādās jaunas vakcīnas devas. Skaits būs atkarīgs no pasūtītā daudzuma, lai pietiktu visiem darbiniekiem. Tā uzglabāšana ir līdz piecām dienām, tāpēc daudzumam ir jābūt precīzam. Fakts, ka Latvijā ir jau saņemtas vakcīnas, raisījis plašu rezonansi. Daudzi mediķi, kuri poti ir saņēmuši, sociālajos medijos atzīst - tā ir gaisma tuneļa galā.