Viedokļu līderu vakcinēšana – iedzīvotāji par to nav vienisprātis

Valsts prezidentam, premjeram un amatpersonām vakcīna ir jāsaņem ātrāk nekā citām prioritāri vakcinējamām grupām – tā atzīst uzrunātie iedzīvotāji Valmieras ielās.

Tas, ka, piemēram, prezidents tiktu vakcinēts “ātrāk pirms rindas”, varētu rādīt piemēru citiem – uzskata kāds valmierietis.

Vienprātība par Veselības ministrijas ieceri ārpus kārtas vakcinēt dažādu sabiedrības grupu viedokļu līderus jeb nozīmīgas personas nav. Tiek pausts, ka ir cilvēki, kuriem nepieciešama vakcīna ātrāk, nekā citiem. Kāda Valmieras iedzīvotāja uzskata, ka potēt nepieciešams prioritārās grupas jeb tās, kas visvairāk ir apdraudētas.

Daži no sastaptajiem cilvēkiem ReTV Ziņām saka – vakcinējamo rindas priekšgalā gribētu redzēt kādu atpazīstamu mūziķi, piemēram, Raimondu Paulu un aktieri Uldi Dumpi, sportistu Kristapu Porziņģi vai mākslinieku.

Ziņojumā par prioritāri vakcinējamām grupām skaidrots – “vēstnešu” vakcinācija nepieciešama, jo sniegtu pozitīvu piemēru un iedrošinātu šaubīgos iedzīvotājus.

ReTV Ziņām daži iedzīvotāji skaidri pauda – paši par vakcīnu nejūtas droši, tādēļ pagaidām neiesaka arī citiem tās veikt.
Foto: Pixabay.com