Vienīgais Klaunu muzejs Latvijā piedzīvo pārmaiņas

Klaunu muzejam, kurš agrāk atradies Talsu novada muzejā, tiek meklētas jaunas telpas. Beidzoties īres līgumam, nolēma to nepagarināt. Sākotnēji tas šķitis diezgan neiespējami. Tika pat apsvērta pārcelšanās uz Kandavu, bet par situāciju uzzinājusi kāda talsiniece, piedāvājot muzejam savu neapdzīvoto divstāvu māju.

Klaunu muzeja saimniece Ilze Pumpure stāsta: “Man bija rakstīts nevis "klauni meklē telpas", bet "klauni meklē mājas". Es to uzrakstīju tā nejauši, man beigās piezvana un piedāvā māju. Tev vajag sapņot to, ko tu gribi. Tu neprasi telpas, tev iedos vienu telpu, tu prasi māju. Man jāapdzīvo piecas istabas un virtuve, un viss āra laukums. ”

Pārvākšanās un fakts, ka muzeji slēgti, ļāvis veikt inventerizāciju. Pirms pieciem gadiem Klaunu muzejā bija ap 100 klaunu, nu to skaits palielinājies četras reizes. Šis ir īstais brīdis, lai izstrādātu jaunu izklaides programmu. Plānots, ka klauniem pievienosies arī kanisterapijas suņi.

“Varēs nākt ģimenes gan ar bērniem, gan suņiem. Suņi šeit var darboties. Ja ir kāds bērns, kurš grib satikt tādu suni, tad šeit tas var notikt. Ir arī vesela liela zāle, ko es nepiekrāmēšu, lai paliek tukša un tie suņi tur var darboties,” saka Ilze Pumpure.

Līdz brīdim, kad muzeji atkal varēs vērt durvis apmeklētājiem, klaunu jaunajās mājās darāmā vēl ļoti daudz. Ir jāveic remonts, jāiekārto telpas, arī dārzā nepieciešama labiekārtošana, un, kā saka muzeja saimniece, tas noteikti aizņems vairākus mēnešus.

Klaunu muzeja saimniece: “Rakstām projektus, lai daudz kas varētu ārtelpā notikt. Teorētiski es esmu viena, man viss vienai jāizgudro. Bet draugi man ir, atbalstītāji man ir ļoti daudz, kas mani atbalsta, man jūt līdzi.”

Atbrīvotās Talsu novada muzeja telpas ilgi tukšas nebūs. Šobrīd tiek strādāts pie jaunas ekspozīciju stratēģijas, jo muzejā iztrūkst ekspozīcija par Talsu un Talsu novada vēsturi.

Uldis Jaunzems-Pētersons, Talsu novada muzeja direktors, pauž: “Laiks ir. Mēs pamazām tādā cerībā, ka uz muzeja simtgadi, kas ir 2023. gadā, mums varētu būt tie projekti izstrādāti. Tās telpas lejā šobrīd tiks izmantotas izstāžu vajadzībām. ”

Jāpiebilst, tāpat ir plānots izveidot kafejnīcu, kas reiz muzejā jau bijusi.

 


Foto: skolenuekskursijas.lv