Viļņā demonstrācija pret Krievijas karavīru pastrādātajām zvērībām Ukrainā

Pie Krievijas vēstniecības Viļņā vairākas aktīvistes sarīkoja demonstrāciju, kuras mērķis ir pievērst uzmanību Krievijas karavīru pastrādātajām zvērībām Ukrainā.

Desmitiem sieviešu ar galvā uzvilktiem atkritumu maisiem, sasietām rokām un ar sarkanu krāsu aplietām kājām Lietuvā pauž protestu Krievijas armijas noziegumiem Ukrainas teritorijā. “Šīs akcijas vēstījums ir solidarizēties ar sievietēm Ukrainā. Man ir ļoti svarīgi organizēt šādu demonstrāciju mūsu pilsētā, mūsu valstī, lai visai pasaulei pateiktu, ka tas, kas šobrīd notiek Ukrainā, ir pa īstam. Mums - lietuviešiem kā nācijai - no Krievijas nekad nebūs bail, jo viņu dēļ esam pārāk daudz cietuši. Saprotiet, tas ir kā mūsu pašu karš,” saka Neringa, aktīviste Lietuvā.

Martā, kad Kijivas un Černihivas apgabali bija okupēti, Krievijas karavīri izņirgājās un izvaroja daudzas sievietes un bērnus. Ukrainas varas iestādes norāda, ka pēdējo divu nedēļu laikā saņemti vairāk nekā 400 anonīmu ziņojumu par šādiem gadījumiem. “Pat dzīvnieki neuzvedas tik nežēlīgi kā Krievijas karavīri. Esmu pārliecināta, ka tādas pavēles - seksuāli izmantot sievietes - nebija. Ar to es domāju - katram karavīram pašam bija izvēle. Kā vispār ar to var sadzīvot?” vaicā Neringa, aktīviste Lietuvā.

Reģistrēti arī gadījumi, kad iestājusies grūtniecība no krievu okupantiem. Ir valstis, kurās veikt abortu ir aizliegts ar likumu. Tādēļ viens no šī akcijas mērķiem bijis aicināt atļaut abortus tādos gadījumos. “Laist pasaulē bērnu no kāda, kurš pret tevi ir izturējusies vardarbīgi?! Kā vispār dzīvot ar šādu domu un rūpēties par bērnu? Ja man būtu jāizvēlas, es noteikti veiktu abortu,” uzsver Neringa, aktīviste Lietuvā.

Neringai šī ir pirmā atbalsta akcija, kas veltīta ukraiņu sievietēm. Taču viņa negrasās pie tās apstāties. “Mums ir vēl daudz ideju, mēs daudzas īstenosim. Viena jau būs drīz, pēc divām nedēļām – Mātes dienā. Tā būs veltīta cietušajām mātēm, kā arī karavīru mātēm.”